Гол на Жоазиньо не помогна на Краснодар срещу Зенит, Хълк с хеттрик (видео)

Бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо отбеляза гол във вратата на Зенит, но той не помогна на неговия Краснодар да избегне тежката загуба с 1:4 в Санкт Петербург. С хеттрик на Хълк и попадение на Хосе Саломон Рондон питерци постигнаха четвърти пореден успех в Премиер лигата и изместиха от върха в класирането Локомотив (Москва), който обаче е и с мач по-малко.

Срещата премина при подчертано надмощие на Зенит, но в определени моменти тимът на Андре-Вилаш Боаш показаха слабости в защита, от които гостите можеха да се възпозват. Резултата откри Хълк в 21-ата минута след мощен шут от фаул и неумела намеса на врататя Андрей Синицин. До края на полувремето домаките пропиляха още няколко положения, а в 52-ата минута Жоазиньо се отскубна през центъра и прати топката под плонжа на Юрий Лодигин - 1:1.

Радостта на "биковете" не продължи дълго. В 64-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Хълк, който стреля мощно, кълбото рикошира във Виталий Калешин и спря в мрежата. В 81-ата минута Рондон се разписа отблизо след спасяване на Синицин, а в добавеното време Хълк оформи хеттрика си.

Бразилският национал вече има 16 попадения и води в листата на голмайсторите пред Сейду Думбия и Артьом Дзюба, които имат по 14.

В класирането Зенит води с 53 точки, пред Локомотив с 51 и ЦСКА (Москва) с 49. Краснодар е на 6-о място с 40 точки.