Провал след провал: Барса изгуби почти всичко за три дни (видео+галерия)

Отборът на Барселона загуби потресаващо с 0:1 от Гранада в среща от 33-ия кръг на Примера, играна на "Лос Карменес" в южния град. Ясин Брахими (16) отбеляза единствения гол и шамароса каталунците. В рамките на три дни момчетата на Херардо Мартино отпаднаха от Шампионската лига и вече не зависят от себе си в първенството. При победа на Атлетико Мадрид утре "блаугранас" ще са на цели четири точки зад "дюшекчиите" и ще чакат грешка на столичния тим.

Педро Родригес, Лионел Меси и Неймар оформиха каталунската атака. Серхио Бускетс беше поставен като централен бранител поради кадровите проблеми. Даниел Алвеш, Чави Ернандес и Жорди Алба получиха почивка. Лукас Алкарас заложи на Юсеф Ел-Араби в нападение, подкрепян от Франсиско Медина - Пити и Ясин Брахими.

Гранада - Барселона Срещата започна очаквано с прибрана игра на "червено-белите" и обходни дейстия на "синьо-червените". В петата минута Неймар се освободи прекрасно с гърди на фланга, но пасът му не беше точен. В 12-ата Мартин Монтоя се включи хитро в наказателното поле, но ударът му с глава беше уловен от Орестис Карнезис, играещ своя втори мач този сезон.

Гранада - Барселона В 16-ата гостите от "Камп Ноу" допуснаха голяма грешка в защитната си подредба, провокирана от загубената топка от Алекс Сонг. Ясен Брахими не беше застигнат от Монтоя и наказа Хосе Мануел Пинто с удар от 13 метра - 1:0. Стотина секунди по-късно Меси беше близо до гола - Неймар центрира и аржентинецът засече с глава, но кълбото премина опасно покрай втората греда.

Гранада - Барселона В 21-ата андалуският тим поиска дузпа след сблъсък между Хавиер Масчерано и Ел-Араби. Положението беше спорно и съдията Ернандес Ернандес замълча. Минута по-късно Ней стреля с глава след пас на Монтоя - прекалено високо. В 25-ата Педро се подхлъзна в наказателното поле. В 29-ата Монтоя нахлу опасно отдясно, центрира към дузпата, където Сеск Фабрегас беше блокиран. В 30-ата Неймар отправи хубав фалцов изстрел по диагонала, но вратарят плонжира и изби ефектно.

Гранада - Барселона В следващите две минути бразилската звезда на каталунците лежеше на терена след сблъсък с Мануел Итура. В 36-ата отново стана горещо пред Пинто, но флагът на страничния съдия беше вдигнат за засада. В 39-ата Неймар премина трима защитници, остави за Иниеста, но ударът на халфа беше неточен и безопасен. В 42-ата Монтоя отново се включи изненадващо и нанесе удар от трудна позиция, който излезе в аут. В 45-ата Неймар видя жълтия картон, след като игра изнервено десетина минути.

Гранада - Барселона С началото на втората част Барса очаквано се настани в половината на домакините. Владението на топката достигна 82 процента. В 54-ата Сеск Фабрегас стреля от 15 метра, но стражът спаси. Минута по-късно Монтоя изби решаващо от крака на Брахими. В 58-ата Неймар изстреля много опасна топка, който профуча на броени сантиметри ниско до гредата.

Гранада - Барселона В 63-ата Меси отправи страхотен удар от фаул, но вратарят се разтегна и изби. След корнера топката се задържа в малкото наказателно на "бяло-червените", Бускетс стреля паднал от пет метра, но в тялото на вратаря. Не се виждаше как ще бъде преодоляна стабилната защита на домакините.

Гранада - Барселона В 74-ата Неймар опита удар от въздуха, но без успех. Пет минути по-късно Педро опита шут, но по-скоро се получи прострелно подаване - незасечено. В 80-ата Неймар се озова на прекрасна позиция, но не уцели добре топката, която беше спряна от защитник малко преди голлинията. Минута по-късно Иниеста изненада вратаря с изстрел от 15 метра, но топката облиза гредата.

До края барселонци така и не решиха ребуса пред вратаря. Гранада изпусна на два пъти брилянтни положения. Първо в 88-ата Пинто изби с крак удар на Ел-Араби. В 90-ата Жорди Алба не посмя да играе за първа топка и подари опасна контра, която завърши без удар.

Гранада - Барселона Барса допусна петата си загуба в шампионата. Дори Атлетико да направи грешна стъпка, Реал Мадрид е в по-добра позиция за титлата. Следващият мач на каталунците също ще е много тежък - финал за Купата на краля срещу Реал Мадрид в сряда вечер. Гранада би за първи път Барса от сезон 1971/72 насам и спечели важни за оцеляването си точки.

Снимки: Getty Images/Guliver