Хамбургер крачи към изпадането след нов провал (видео)

Отборът на Хамбургер направи пореден слаб мач в германския шампионат през този сезон и изпадането изглежда все по-реална заплаха. Днес в дербито на Северна Германия отборът на Мирко Сломка загуби с 1:2 от Хановер при гостуването си от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините бяха много по-активният тим на терена и заслужено стигнаха до успеха. Хановер откри още в деветата минута, когато Едгар Приб центрира от ляво към непокрития Ларс Щиндл, който откри без проблем. В началото на втората част обаче Хакан Чалханоолу изравни от пряк-свободен удар. Малко преди края на мача все пак домакините стигнаха до заслужения успех. Удар на резервата Артьом Рудневс стреля към вратата, но Йоан Джуру блокира. Топката обаче стигна до Дидие Я Конан, който я прати във вратата.

Така Хановер спря серията си от четири поредни загуби и вече са на пет точки от опасната зона. Хамбургер пък е в зоната за плейоф за оставане с 27 точки - само на една от директното изпадане.