Реал Сосиедад изпусна победата във Виго

Отборите на Селта и Реал Сосиедад направиха 2:2 в среща от 33-ия кръг на Примера дивисион. Серхио Каналес откри в осмата минута, Нолито изравни от дузпа в 37-ата, а Антоан Гризман отново поведе баските на Хагоба Арасате в 43-ата минута. От 47-ата "небесносите" заиграха с човек по-малко, но стигнаха до изравняване в 82-ата минута чрез Сантиаго Мина. "Чури урдин" почти загубиха шансове за място в Шампионската лига.

В осмата минута шутът на Каналес беше избит от Густаво Кабрал, топката отново попадна в бившия играч на Реал Мадрид, чийто изстрел мина под плонжа на Йоел Родригес - 0:1. В 12-ата Иниго Мартинес стреля до гредата. В 21-ата момчетата на Луис Енрике създадоха добро положение, но Аугусто Фернандес не показа хладнокръвие пред гола след комбинация с Нолито.

В 28-ата Рафа Алкантара шутира в ръцете на Клаудио Браво. В същата минута Марио Бермехо се озова на удобна позиция, но не стреля опасно. В 37-ата Нолито изравни от дузпа, след като Иниго Мартинес беше спънал Бермехо. В 43-ата Антоан Гризман отбеляза впечатляващ гол за 1:2. Френското крило вкара 16-ия си гол в Ла Лига с насочване към сглобката и среща на топката с гредата.

В 47-ата минута централният бранител на галиския тим Ауртенече беше изгонен за груб фаул срещу Карлос Вела. В 58-ата Гризман пропусна да реши всичко след грешка на левия защитник Джони. В 78-ата Иманол Агирече стреля с глава и топката облиза гредата. В 82-ата "Балаидос" се зарадва на изравнителен гол. Нолито и Андреу Фонтас изработиха гола за 2:2, а Санти Мина реализира.

Точката е много важна за тима от Северозападна Испания и дава спокойствие на отбора в средата на таблицата. Реал Сосиедад почти сигурно ще играе в Лига Европа, след като и седмият в Примера получава това право.

Снимка: Celta