Литекс изхвърли Левски от битката за Европа с гол от засада (видео+галерия)

Шест години по-късно Литекс победи Левски на “Георги Аспарухов” с 2:1 в мач 33-ия кръг на “А” група, като почти сигурно изхвърли от евротурнирите “сините”. В изключително драматичния сблъсък гостите поведоха с попадения на Армандо Ваюши (23) и Румен Руменов (42). Интересното е, че при двата случая, като че ли Вилмар Джордан бе в положение на засада и игра с топката преди тя да попадне в голмайсторите.

Двете ситуации са доста спорни, като при първия гол голаджията на гостите изглежда леко зад защитата на столичани, а при втория гол деветката на “оранжевите” почти сигурно бе зад отбраната на домакините след дълго подаване към него. Младокът Владислав Мисяк пък намали в последната минута на първата част.

Литекс и Йешич удариха Левски на "Герена" Ларсен Туре направи два сериозни пропуска след почивката, а Момчил Цветанов напусна принудително в 87-ата минута заради червен картон. Въпреки това до равенство не се стигна и “оранжевите” вече имат 11 точки преднина пред “сините” шест кръга преди края на сезона.

С втората си поредна победа играчите на Милодраг Йешич са на второ място с актив от 64 точки, докато Левски остана на пето място с 53 точки след второ поредно поражение в първенството и първо на “Герена” под ръководството на Елин Топузаков.

Изключително малко публика присъстваше на “Георги Аспархуов”, след като “сините” загубиха от Лудогорец с 0:2 в Разград, но въпреки това Сектор "Б" подкрепи своите до края на мача.

Литекс и Йешич удариха Левски на "Герена" Домакините отново направиха много промени в състава, като Дъстли Мюлдер, Радослав Цонев, Владислав Мисяк и Рафаел Бастос се завърнаха в стартовите 11.

След равностойна игра в 23-ата минута Литекс поведе. Страхил Попов центрира към Джордан, който продължи топката с глава. Там Павел Чмовш направи сериозна грешка, разминавайки се с топката и тя попадна във Ваюши, който сам срещу Блажевич го прехвърли.

Левски - Литекс В 26-ата минута Мисяк остана сам срещу Илко Пиргов след центриране от корнер. Младокът се забави и стреля в тялото на вратаря от малък ъгъл.

Четири минути по-късно Блажевич показа класа след опасен удар на Ваюши от 18 метра. Слаб удар на Димов бе уловен от Пиргов в 37-ата минута, а две по-късно Бастос с глава стреля високо над вратата.

Левски - Литекс В 42-ата минута Литекс вкара втори гол, който домакините искаха да бъде отменен поради засада. Дълго подаване изведе Джордан, който изглеждаше, че е зад отбраната. Нападателят изведе Руменов, който първо бе спрян от Блажевич, но след това топката бе върната към него от Момчел Цветков и удвои.

Секунди по-късно Джордан пропусна да довърши "сините", когато сам срещу Блажевич под ъгъл бе спрян от стража на домакините.
В последната минута отлично подаване на Бастос изведе Мисяк, който надбяга Попов и отбеляза първия си гол за клуба.
Младият Мики Орачев замени веднага след почивката Рикардо Нунеш, като дебютира в "А" група. Ларсен Туре и Цветан Генков смениха Божинов и Цонев, а Мисяк пропусна да изравни в 55-ата минута.
В 58-ата минута Туре направи страхотен пропуск. Френският играч излезе сам срещу Пиргов, но вратаря парира неговия удар. Той направи още по-голям пропуск в 64-ата минута, когато отново очи в очи с Пиргов от 11 метра стреля във вратаря.
Левски натисна сериозно противника и първо Мюлдер сбърка, а след това Генков не успя да изравни в 68-ата минута.
Ангелов рискува да получи директен червен картон в 71-ата минута след груб фаул срещу резервата Том. Навършващият днес 36 години капитан получи само жълт картон, който го вади от сблъсъците с ЦСКА и Ботев (Пловдив). Последваха няколко опасни атаки на Литекс, които завършиха без удар към Блажевич. Пиргов отново показа отличен рефлекс в 85-ата минута, когато спаси изстрел от пряк свободен удар на Крумов.
В 87-ата минута Момчил Цветков бе изгонен заради втори жълт картон, след като спря атака на Мисяк в центъра. До края Чмовш предотврати нов гол, а Левски не създаде ново положение.

Литекс и Йешич удариха Левски на "Герена" Така записа първа загуба от ловчанлии на своя стадион от 15 март 2008 година, като прекъснаха серия от шест победи и едно равенство на свой терен срещу Литекс във всички турнири. Успехъг е общо трети в "А" група за Литекс от 21 мача срещу Левски в столицата.

Следващият кръг Левски излиза да спаси честта си срещу ЦСКА, докато Литекс се изправя срещу Локомотив (Пловдив).