Бенфика схруска АЗ Алкмаар (видео)

Португалският гранд Бенфика надигра с 2:0 у дома АЗ Алкмаар в 1/4-финален мач-реванш от Лига Европа и по този начин елиминира холандския си съперник с общ резултат от двете срещи 3:0. И двете попадения в двубоя в четвъртък вечерта реализира Родриго Морено. Той бе точен по веднъж във всяко от двете полувремена, като изведе "орлите" от Лисабон напред в 39-ата минута, а в 70-ата "подпечата" победата на португалците. И при двата гола Родриго изпрати топката в противниковата врата с удари от непосредствена близост.

БЕНФИКА - АЗ АЛКМААР 2:0 (общ резултат от двете срещи 3:0)
1:0 Родриго (39)
2:0 Родриго (70)