Атлетико отново на полуфинал след 40 години

Отборът на Атлетико Мадрид се класира за четвъртия си финал в историята на Шампионската лига и Купата на европейските шампиони, сочи статистиката. До момента "рохибланкос" са попадали сред най-добрите четири през 1958/59, 1970/71 и 1973/74.

Последно тимът, воден от друг аржентинец - Хуан Карлос Лоренсо, преодоля 1/2-финала и загуби финала от Байерн (Мюнхен). Финалът в Брюксел от 15 май 1974 година предлага много драматични моменти. Луис Арагонес бележи исторически от фаул в 113-ата минута, но Ханс-Георг Шварценбек изравнява секунди преди финала.

Регламентът не предвижда дузпи и два дни по-късно се играе втори мач. Баварците громят с 4:0 и триумфират с титлата. Оттогава изминават 40 години преди "дюшекчиите" отново да достигнат 1/2-финалите.

Снимка: Getty Images/Guliver