Литекс разгроми Локо Пд - оранжевите с куп зрелищни пропуски (видео)

Литекс постигна първа победа в плейофите на родното първенство след домакински успех с 3:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от 32-ия кръг на "А" група. Първото полувреме завърши при 0:0 и нищо не предвещаваше подобен резултат, но оранжевите излязоха преобразени след почивката и с попадения на Джордан, Цветанов и Ваюши стигнаха до класическия успех.

Той можеше да е и далеч по-изразителен, тъй като оранжевите пропуснаха поне още шест чисти голови положения, а две от тях бяха от метър на празна врата.

Първото, но много сериозно положение за гол се откри пред Джордан още в 11-та минута. Таранът на оранжевите бе изведен сам срещу вратаря, стреля с едно докосване, но в аут. В следващата атака пробив на Ваюши отляво завърши с опасен фалцов изстрел, но и той не попадна в очертанията на локомотивсктата врата.

В 18-та минута централният бранител на ловчанлии Николай Бодуров показа отлична техника, финтира двама футболисти не пловдивчани и центрира към Момчил Цветанов, но волето на нападателя не намери целта.

В 35-та минута оранжевите осъществиха добра многоходова комбинация, след която Ваюши се озова на добра позиция за стрелба, но шутът му от 18-19 метра бе твърде слаб и не стигна до гостуващия страж Йордан Господинов.

Секунди след началото на втората част Литекс откри резултата. В 46-та минута Том центрира от фаул, Асен Георгиев отклони топката към собствената си врата, стражът Йордан Господинов също не се намеси добре, тъй като я изби на метър пред него и при добавката Джордан вкара за 1:0 за Литекс.

Само две минути по-късно Джордан подаде към Ваюши, който от метър на празна врата изпрати топката високо над напречната греда.

В 54-та минута резервата Том отправи страхотен шут от границата на наказателното поле, който облиза лявата греда на локомотивската врата и излезе в аут.

В 64-та минута Литекс поведе с 2:0. Руменов изведе Джордан сам срещу Господинов. Вратарят на черно-белите чукна топката, но тя отиде в падналия централен нападател на домакините, който ефектно успя седнал да подаде към непокрития Момчил Цветанов и крилото на оранжевите реализира след техничен шут с левия крак.

Дванайсет минути по-късно Литекс създаде поредно опасно положение пред противниковата врата. Джордан бе изведен сам срещу Господинов, но вратарят изби в корнер шута на нападателя.

В 79-та имнута поредна добра атака на оранжевите през втората част премина през Ваюши, който подаде към Петър Златинов, халфът пусна топката покрай Господинов, но тя излезе в аут.

Нищо обаче не бе в състояние да спаси футболистите на Александър Станков минута по-късно. Джордан центрира отдясно, Господинов не се намеси добре и отклони топката към Ваюши, който на празна врата покачи на 3:0 за Литекс.

До края на срещата Литекс продължи да атакува и в 84-та минута и бе близо до четвърти гол, но състезател на домакините за втори път през това полувреме пропусна да вкара на празна врата. Джордан проби и центрира по земя отляво към Момчил Цветанов, който не успя да уцели празната врата макар да се намираше на 60-70 сантиметра от голлинията.