Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Карлето влиза в клуб 50 с рекорд, тежи му спомен от загуба с 0:4 в Дортмунд (видео)

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти ще запише своя мач номер 50 с "белите" тази вечер срещу Борусия (Дортмунд) в 1/4-финал реванш в Шампионската лига. Италианският специалист ще го стори с абсолютен рекорд по победи, сравнен с всички останали треньори на "лос меренгес" в същия брой първи срещи. До момента той има 39 успеха, шест равенства и четири поражения.

Жозе Моуриньо и Луис Малоуни съумяха да регистрират по 38 победи в първите си 50 двубоя и делят втората позиция. Головата разлика на настоящия отбор на "лос меренгес" обаче не е върхова - 135:39 или +96. Легендарна е тази на митичния за Мадрид Мигел Муньос: 161:46. "Съперникът има 90 минути, за да вкара четири гола. Ние имаме 90 минути, за да вкараме един", простичко описа обстановката преди двубоя специалистът.

Въпреки това Анчелоти има черен спомен от загуба именно с 0:4 в Дортмунд. През сезон 2001/2002 той губи с толкова като наставник на Милан. Вечерта на 4 април 2002 година "росонерите" губят гръмко в първи 1/2-финал за Купата на УЕФА. Тогава Марсио Аморозу бележи хеттрик в рамките на 38 минути, Йорг Хайнрих завършва голеадата. В ответната среща Милан стига до 3:0 в 92-ата, но гол на Ларс Рикен секунди по-късно не позволява чудото.

Снимки: Getty Images/Guliver