Кардосо прекъсна петмесечна суша и с два гола за Бенфика

Нападателят Оскар Кардосо прекъсна головата си суша от пет месеца, като снощи в мача с Рио Аве вкара две дузпи за успеха на Бенфика с 4:0. Парагваецът, който е голмайстор на португалското първенство през 2009/2010 и през 2011/2012, откри сметката си от дузпа в 77-ата минута и повтори упражнението в добавеното време.

Кардосо не само нямаше гол до момента, но и почти загуби титулярното си място при орлите. Той има едва седем мача в първенството, а близо месец пропусна заради контузия на бедрото. Неговите последни голове през това първенство са хеттрик срещу Спортинг (Лисабон) на 9-и ноември при победата с 4:3.

Основната причина обаче са скандалите му с треньора Жорже Жезус по време на миналогодишния финал за Купата на страната. Испанецът Родриго даде аванс на Бенфика в 17-ата минута след пас на Андре Алмейда. Аржентинецът Николас Гайтан завърши с боц атака на Лима и Перес малко преди да измине половин час от началото.

Тази победа е девета поредна за Бенфика и авансът пред 2-ия Спортинг вече е 7 точки. Орлите имат 67 точки и се нуждаят още пет в оставащите четири мача, за да спечелят първата си титла в страната от 2010-а година насам.