Ливърпул измъкна една от най-трудните си победи и се завърна на върха (видео)

Ливърпул постигна девета поредна победа, след като надделя с 2:1 над Уест Хам в гостуването си на "Болейн Граунд". Успехът не дойде никак лесно, но благодарение на него мърсисайдци се върнаха на върха с две точки аванс пред Челси. Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард реализира две дузпи - в 44-ата и 71-ата минута, с което закръгли головете си, реализирани от бялата точка през този сезон, на десет. Заедно с това капитанът на "червените" вече има общо 173 попадения с екипа на Ливърпул, с което излезе на шесто място във вечната ранглиста на клубните реализатори, изпреварвайки с един гол легендата Кени Далглиш. Между двата 11-метрови наказателни удара  Ги Демел (45') вкара едно попадение, което дойде след много спорни обстоятелства.

Ливърпул вече има 90 гола във Висшата лига за този сезон - постижение, което до този момент бяха достигали само три тима - Манчестър Юнайтед  (1999/2000), Челси (2009/10) и Манчестър Сити (2011/12).

Пабло Армеро започна за "чуковете", а бившите играчи на мърсисайдци Андрю Каръл и Стюарт Даунинг също бяха титуляри.

Една промяна бе направил в своя стартов състав Брендън Роджърс, като на мястото на Даниел Агер в центъра на отбраната започна Мамаду Сако.

В 20-ата минута много хубав фалцов изстрел на Луис Суарес срещна напречната греда. Малко след това уругваецът изведе перфектно Стърлинг, но крилото не успя да нанесе добър удар и Дел Кастийо улови без проблем. Последваха два неточни опита на Стъридж, а минута преди края Томкинс игра с ръка в наказателното поле в момент, в който Суарес се опитваше да го преодолее. Джерард бе точен от бялата точка за 0:1.

В добавеното време Ги Демел изравни след скандално попадение, дошло след като Андрю Каръл очевидно фаулира Миньоле, който изпусна топката след корнер пред вратата на гостите. Странното в тази ситуация бе, че страничният рефер развя флага си, маркирайки нарушение, след което главният съдия Антъни Тейлър се консултира с него, но въпреки това зачете гола.

В 62-ата минута удар на Каръл с глава срещна напречната греда. Осем минути след това Адриан дел Кастийо задържа за крака Джон Фланаган в наказателното поле - втора дузпа за мърсисайдци. Стражът първо докосна топката и затова протестираше бурно, но контактът му с крака на бранителя на Ливърпул бе безспорен. Джерард отново бе точен - 1:2. Няколко минути след това Суарес претендираше за трети 11-метров наказателен удар, след като топката докосна ръката на Армеро.

В 84-ата минута изключителен удар на Суарес с външен фалц отново срещна напречната греда - за втори път в този двубой след шут на уругваеца. Три минути след това Суарес бе изведен добре от Стърлинг, но Дел Кастийо спаси с крак. В добавеното време стражът на Уест Хам лиши Ливърпул от трети гол, след като изби и удар на Стърлинг.

Ливърпул си върна първото място, като мърсисайдци имат 74 точки - две повече от Челси и четири пред Манчестър Сити, който е с два мача по-малко. Следващият уикенд Ливърпул приема "гражданите" на "Анфийлд". Уест Хам остава на 11-а позиция с актив от 37 т.