Фиорентина капарира четвъртото място (видео)

Фиорентина спечели с 2:1 домакинството си на Удинезе в среща от 32-ия кръг на Серия "А", с което увеличи на 5 точки преднината си пред Интер и изглежда сигурен за четвъртото място. Българинът Антонио Вутов не беше в групата на тима от Удине. Почти през целия мач "виолетовите" имаха пълно превъзходство, но редица пропуски ги накараха да треперят в последните минути. Хуан Куадрадо откри за 1:0 в 25-ата минута с хубав далечен изстрел и колеблива изява на вратаря Симоне Скуфет. Преди това 17-годишният страж показа класа, спасявайки няколко положения. Авторът на първото попадение Куадрадо изработи и второто, след като в 72-ата минута спечели дузпа, която централният защитник Гонсало Родригес реализира с мощен удар.

В 82-ата минута гостите възродиха шансовете си поне за точка след гол на Бруно Фернандеш, който изненада Нето с изстрел от крилото, когато всички очакваха центриране.

Две минути след това гредата лиши Куадрадо от нов гол и домакините от спокойни заключителни минути. В края Удинезе опита да изравни, но не успя да преодолее защитата на Фиорентина.

Отборът на Винченцо Монтела е и на финал за Купата на Италия срещу Наполи, което му гарантира място в Лига Европа дори и при загуба. "Фриуланите" пък не играят за нищо.