Вратарят на Отава спря Рейнджърс за плейофите

Вратарят на Отава Робин Ленер спаси 41 удара при победата на тима с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Загубата попречи на Рейнджърс да се класира за плейофите още тази нощ. Тимът се нуждаеше само от точка, за да стигне до плейофите за четвърта поредна година. Марк Стоун, Мика Зибанеяд и Джейсън Спеца се разписаха за Отава. И двете попадения за Рейнджърс реализира Матс Зукарело, а Хенрик Лундквист направи 31 спасявания.

Брайън Джонта отбеляза втория си гол в мача в края на третата част, а Монреал победи с 5:3 Детройт. Михаел Бурнивал, Макс Пасиорети и Алекс Галченюк също се разписаха за победителите, а Кори Прайс отрази 34 удара. Павел Дацюк, Люк Гленденинг и Никлас Кронвал отбелязаха попаденията за тима на Детройт, който губи за пръв път в последните си пет мача. Дацюк вече има 16 попадения за сезона.

Джейми Бен реализира два гола и добави асистенция за Далас при победата с 5:2 над Тампа Бей. Тайлър Сегуин, Върнън Фидлер и Антоан Русел добавиха по една шайба за Далас. В други срещи от тази нощ Колоради се наложи с 4:0 над Сейнт Луис, Уинипег победи Торонто с 4:2, а Вашингтон спечели с 4:3 след дузпи срещу Ню Йорк Айлендърс.