Нов провал и освирквания за Интер на "Меаца" (видео)

Кризата в Интер се задълбочава. "Нерадзурите" не успяха да стигнат до победата в четвърти пореден мач от Серия "А". Нещо повече - срещу борещия се да не изпадне Болоня отборът на Валтер Мадзари беше на косъм от това да загуби в добавеното време и само намесата на вратаря Самир Ханданович спаси точката за миланския гранд.

Вина за крайното 2:2 има и Диего Милито, който пропусна дузпа в 83-ата минута. Аржентинският нападател се беше появил на терена малко по-рано и можеше да се превърне в герой, но вместо това Джанлука Курчи спаси удара му от бялата точка.

Силен мач за Интер направи Мауро Икарди. Аржентинецът вкара и двата гола за "синьо-черните", като особено красиво беше второто му попадение. Неговите усилия обаче се оказаха недостатъчни заради грешките в защитата на домакините, и то срещу съперник, който не беше вкарвал от игра в 8 поредни двубоя.

Преди мача феновете на Интер станаха на крака за защитника Кристиан Киву, който наскоро прекрати кариерата си. Румънецът получи като подарък фланелка с номер 168 - броя на мачовете му за клуба.

В първите минути Интер притисна гостите в тяхната половина. След центриране на Юто Нагатомо Икарди стигна пръв до топката и разстреля Курчи. Последваха пропуски и на двата отбора, а Интер не успя още до почивката да успокои привържениците си с втори гол. Такъв обаче падна във вратата на Ханданович в 35-ата минута. Словенецът не се намеси добре след удар на Микеле Пациенца и топката спря зад гърба му.

През второто полувреме Интер продължи да е по-активният отбор и в 63-ата минута Икарди вкара за 2:1 с много красив изстрел, при който топката се отби от страничната греда и влетя в мрежата. Десетина минути по-късно неразбирателство между Естебан Камбиасо и Роландо позволи на Панайотис Коне да изравни.

Мадзари пусна в игра Милито и той имаше шанс да реши всичко в полза на "нерадзурите", когато Андреа Мантовани повали в наказателното поле Родриго Паласио. Това бе първа дузпа за Интер от 33 мача. За последно тимът беше получил наказателен удар в Серия "А" през май миналата година. Милито стреля силно, но Курчи усети посоката на удара му и спаси.

Драмата можеше да стане пълна в добавеното време, когато светкавична контра на Болоня изведе Роберт Акуафреска очи в очи с Ханданович, но нападателят загуби спора със словенския страж.

В класирането Интер е на 5-о място с 50 точки, а Болоня е на 17-а позиция с 27.