Реал Мадрид бележи гол след гол без Кристиано и взе най-тежкия си мач (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид остава в играта за шампионската титла след категоричен успех с 4:0 над Реал Сосиедад в среща от 32-ия кръг на Ла Лига, играна на "Аноета". Асиер Ияраменди (45), Гарет Бейл (67), Пепе (85) и Алваро Мората отбелязаха и отмениха почиващия си Кристиано Роналдо. Тимът на Карло Анчелоти отново е на три точки от Атлетико Мадрид и две от Барселона.

Без Кристиано Роналдо в нападателния тризъбец се появи Иско. Асиер Ияраменди влезе на мястото на Анхел ди Мария. Като ляв бек заиграе Начо Фернандес. Карлос Вела поведе "бяло-синята" атака, подкрепян от Давид Сурутуса, Серхио Каналес и Антоан Гризман.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид Домакините започнаха по-агресивно и нахъсано, поставяйки под напрежение Диего Лопес. В третата минута Карлос Вела беше оставен на дузпата, но нямаше стабилност за удар. При повторенията се видя, че топката се удря в ръката на Чаби Алонсо. В деветата Горка Елустондо беше блокиран от Серхио Рамос в наказателното поле. В 12-ата страничният рефер вдигна несъществуваща засада на Иско. Четири по-късно и другият флаг беше вдигнат без да има засада. Топката беше отклонена при корнер, а Карлос Вела от два метра насочи, но Диего Лопес изуми с брилянтно спасяване. Така или иначе нямаше да има гол заради погрешно вдигнатия флаг.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В 19-ата Гарет Бейл, играещ отново на дясното крило, проби в наказателното поле, но Иниго Мартинес се хвърли чисто в краката му. В 22-ата Антоан Гризман отправи хубав фалцов удар с глава, но топката мина малко над далечната сглобка. Във втората част на полувремето "белите", облечени днес в оранжево, заиграха по-активно и по-често търсеха гола.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В 43-ата след центриране от фаул беше нанесен удар от дъгата, като топката се удари в коремната област на Асиер Ияраменди. В 45-ата Бейл намери Бензема, той задържа топката и шутира силно, Клаудио Браво изби, но на крака на Ияра, който успя да отбележи - 0:1. Баският халф не се зарадва от уважение към доскорошния си тим от Доностия.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В 48-ата Серхио Рамос стреля с глава, но нямаше късмет и нацели напречната греда. В 51-ата Серхио Каналес центрира от фаул, Микел Гонсалес отклони, но Гризман не стигна. Минута по-късно Карлос Мартинес шутира от 27 метра, но Диего Лопес внимаваше. В 57-ата Чаби Алонсо стреля от фаул, но Браво внимаваше. Четири минути по-късно отново баският халф отправи удар от статично положение, но кълбото мина над гредата. В 65-ата Бензема нанесе изключително мощен шут от 22 метра, като топката се отби от горната греда.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В 67-ата Клаудио Браво направи фатална грешка и подари втория гол в графата на "лос меренгес". Чилийският страж изрита топката в краката на Бейл, уелсецът бързо овладя и насочи с премерен и силен удар от 25 метра, възползвайки се от лошата позиция на вратаря - 0:2. Стомилионният Бейл вече има 18 гола и 15 асистенции във всички турнири. Последваха още положения за гостите от Мадрид. В 68-ата Бензема нанесе неточен удар. В 71-ата Иниго Мартинес легна, за да спре топката, изритана от Иско.

В 82-ата Гризман беше оставен сам в наказателното поле, но ударът му беше спрян от Даниел Карвахал. Минута по-късно отново френското крило стреля, но Лопес покри близкия ъгъл. В 85-ата Пепе сложи точка с третия гол за Реал Мадрид. Португалският национал реализира с крак, след като Рамос свали с глава при корнер. В 88-ата резервата Анхел ди Мария добави нова асистенция към актива си, след като изведе Алваро Мората и младият нападател хладнокръвно насочи в левия ъгъл на вратаря за разгромното 0:4. Мората посвети гола си на тежко контузения Хесе Родригес, показвайки с пръсти номер "20".

Реал Сосиедад - Реал Мадрид На пръв поглед това беше най-тежкият мач на столичани до края на Примера. Остава им да са безгрешни и да чакат неуспехи на Атлетико и Барса.

Снимки: Getty Images/Guliver