100 години ски спорт в България

Атлетико с шампионско 1:0 след съдийска помощ (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели много ценна победа с 1:0 над Виляреал в тежък мач от 32-ия кръг на Ла Лига, игран на "Висенте Калдерон". Раул Гарсия вкара единствения гол в 14-ата минута, след като извърши нарушение, незабелязано от съдията. Успехът ще задържи "червено-белите" на върха и след този кръг, като те успяха да се справят с едно от трудните препятствия до края. Остават още шест финала в първенството за Атлети.

Диего Симеоне заложи на голям брой резервни футболисти, сред които Тоби Алдервейрелд, Диего и Кристиан Родригес. Марселино Гарсия Торал разчиташе на Жереми Пербе в нападение, подкрепян от Рубен Калмаче - Кани и Жоан Роман.

Гостите от "Ел Мадригал" започнаха много нахъсано и се вкопчиха в здрава битка. Първата възможност дойде пред вратата на бившия "дюшекчия" Серхио Асенхо. Диего беше оставен сам на дъгата при корнер, но ударът му от въздуха мина малко по-високо.

В 14-ата публиката стана на крака, за да посрещне поредния гол на Раул Гарсия. Офанзивният футболист извърши нарушение, избутвайки Марио Гаспар при корнер, и заби с глава в мрежата. Съдията Хил Мансано сбърка и зачете попадението. В 18-ата Марио шутира от 22 метра, но топката лесно беше уловена от Тибо Куртоа.

В 31-ата "жълтите" развиха добра акция, която завърши с центриране на Марио отдясно. Трима футболисти се разминаха с глава на петия метър от голлинията. До края на полувремето липсваха интересни положения, като преобладаваше битката.

В 52-ата Вийя шутира към далечната греда, но Асенхо се намеси. В 61-ата Кани не намери целта с хубав опит. В 68-ата Пербе отправи страхотен висок изстрел и топката облиза гредата. В 73-ата Раул Гарсия пробва рефлекса на Асенхо, който беше на точното място. В края гостите от Валенсиана не показаха достатъчно острота в нападение, за да изравнят. Най-сериозното положение беше в 89-ата минута, когато топката профуча опасно след засичане на Алдервейлд, който можеше да стане ужасяващ антигерой.

Атлети успя да устиска така важния успех и насъбра шест поредни победи в първенството. "Подводницата" изостана сериозно от борбата за място в Шампионската лига.

Снимки: Getty Images/Guliver