Бойкотиращият Локо Пд спря отчайващо слаб Лудогорец с куриозен автогол (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив), който през седмицата бе разтърсен от скандали, спря устрема на Лудогорец към спечелване на титлата. В мач от 31-ия кръг на "А" група двата тима не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1.

Вирджил Мисиджан изведе гостите напред в 34-ата минута, а в 60-ата Йордан Минев си отбеляза куриозен гол, за който вина има Владислав Стоянов. Спечелената точка в днешната среща е първа за пловдивчани в плейофната фаза.

Българският шампион може да бъде доволен от точката, тъй като през втората част възпитаниците на Александър Станков демонстрираха агресивен футбол и напълно надиграха разградчани.

В днешната среща представянето на Лудогорец бе под всякаква критика. "Орлите" играха все едно за първи ден излизат заедно на терена. Част от футболистите за пореден път дадоха да се разбере, че нямат място в отбора. Друга пък, че може да се разчита в някаква степен на тях, но само при положение, че влизат като резерви за няколко минути.

Равенството бе най-малкият проблем за "зелените", тъй като състезателите определено разочароваха с играта си. Спокойно може да кажем, че това е най-слабият мач на тима откакто е в "А" група. Лудогорец бе напълно разпилян и разпокъсан.

Представянето особено на централните защитници и халфовете бе отчайващо слабо. Вместо да се стремят да изнасят ниско по тревата топката, какъвто е стилът на отбора, Мантула и Александров доста често я ритаха на посоки. В дефанзивен план двамата също бяха неубедителни и допуснаха множество елементарни грешки.

Същото се отнася и за триото в центъра на терена - Ешпиньо, Бургзорг и Ернандес, които определено не се справиха със задачите. Халфовете позволиха на противника да спечели центъра и оттам до голяма степен дойдоха неприятностите за гостите. Тримата бяха напълно безполезни, тъй като стояха далеч от своите съотборници и в двете фази на играта.

По този начин в центъра зееха огромни пространства, от които до голяма степен Локомотив не успя да се възползва. Освен това полузащитниците допуснаха доста брак в действията си, което попречи на разградчани да сътворят смислени атаки.

Мачът стартира с положение пред вратата на домакините. В 5-ата минута Фабио Ешпиньо отправи топовен шут, който бе спасен от Йордан Господинов. В 20-ата минута пред Мартин Камбуров се отдаде добра възможност да изведе своя тим напред. Останал на няколко метра от Владислев Стоянов, таранът не успя да засече добре топката и стражът на гостите спаси.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Вирджил Мисиджан изведе своя отбор напред в резултата. Холандецът се разписа от пряк свободен удар за нарушение на Йордан Тодоров срещу Себастиян Ернандес. При тази ситуация съдията спокойно можеше да декорира Тодоров в червено, а не в жълто, тъй като футболистът влезе изключително грубо отзад.

В 41-ата минута Жуниор Кайсара центрира по перфектен начин отдясно и сложи кълбото на главата на Роман Безяк, но нападателят отблизо не успя да уцели вратата.

Втората част мина изцяло под диктовката на "черно-белите". В 60-ата минута Локомотив изравни чрез куриозно попадение. Мартин Камбуров стреля от фаул право в ръцете на Владислев Стоянов. Стражът боксира право в тялото на Йордан Минев и топката влетя в мрежата.

В 61-ата минута пред Спас Делев можеше да вкара втори гол на българския шампион, но от идеална позиция с глава не успя да намери рамките на вратата.

В следващите няколко минути Лудогорец изпадна в тотален шок и позволи на Мендес да изкочи на две чисти положения за отбелязване на гол. За късмет на "орлите", футболистът на "смърфовете" не демонстрира добри голови умения и пропусна да зарадва феновете по трибуните.

В 78-ата минута Марселиньо направи непростим пропуск. Бразилецът изскочи сам срещу вратаря и необезпокояван от никого шутира викосо над напречната греда.

Десет минути по-късно Камбуров майсторски се освободи от Александър Александров и отправи прецизен удар с вътрешен фалц, но топката срещна левия стълб.

В минутите до края на срещата Лудогорец все пак направи плах опит за вкара втори гол, но Марселиньо стреля право в стража Господинов и резултатът остана непроменен.

Снимка: plovdiv24.bg

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Мисиджан 34
1:1 Минев 60 авт.