Трудна, но важна крачка на Юве към домашния финал в Лига Европа (видео)

Отборът на Ювентус победи с 1:0 като гост Лион в първи четвъртфинален мач от Лига Европа и направи важна крачка към финала, който ще бъде на стадиона на тима в Торино. "Старата госпожа" не показа много добър футбол, но все пак успя да се активизира през втората част на мача, за да стигне до се победен гол малко преди края. Автор на попадението бе Леонардо Бонучи в 85-ата минута. Неприятна новина за италианците обаче е контузията на Карлос Тевес, който получи травма при един удар в началото на втората част.

След предпазливи първи минути, в които единственото по-опасно нещо пред една от двете врати бе един удар с глава на Карлос Тевес, който премина покрай гредата, двата тима си размениха по няколко положения за гол.

В 26-ата минута младият Корентен Толисо намери отлично Стед Малбранк в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Джанлуиджи Буфон. При последвалия корнер Джими Бриан се озова сам в малкото наказателно поле, но прати топката над вратата, след като бе притиснат от Пабло Освалдо.

Две минути по-късно дойде най-чистото положение за гостите. Андре Пирло изведе отлично Тевес сам срещу Антони Лопеш, но младият вратар успя да пресрещне аржентинеца и ударът му бе спасен.

В началото на втората част Карлос Тевес трябваше да бъде принудително заменен, след като получи контузия при един удар към вратата.

Като цяло през второто полувреме Ювентус вдигна оборотите, като влизането в игра на бързоногия Себастиан Джовинко допринесе доста за подобряването на действията на Юве.

В средата на втората част Джорджо Киелини се оказа на чиста позиция в наказателното поле, но опитът му за пас не бе разгадан от Бонучи. В 83-ата минута влезлият като резерва Мирко Вучинич направи много сериозен пропуск, след като от малкото наказателно поле прати топката над вратата.

Все пак резултатът бе открит от Юве в 85-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле Бафетимби Гомис не успя да изчисти топката, която стигна до Пол Погба. Халфът стреля към вратата, но ударът му бе блкоиран. Кълбото обаче стигна до Леонардо Бонучи, който я парти в мрежата.

Така Ювентус достигна до комфортен резултат преди реванша след седмица, но трябва да подобри представнето си от днес, ако иска да бъде напълно спокоен за класирането си напред.

ЛИОН - ЮВЕНТУС 0:1
0:1 Бонучи (85)

ЛИОН: Лопеш, Толисо, Коне, Юмтити, Бедимо, Фери, Гоналон, Мвуемба, Малбранк (86- Фекир), Лаказет (75- Гомис), Бриан (89- Н'Жие)

ЮВЕНТУС: Буфон, Касерес, Бонучи, Киелини, Исла (78- Лихтщайнер), Погба, Пирло, Маркизио, Асамоа, Освалдо (62- Джовинко), Тевес (55- Вучинич)