Серина Уилямс сензационно загуби от 78-ата в света

Световната №1 Серина Уилямс сензационно загуби още първия си мач на турнира на клей в Чарлстън. Трикратната шампионка и победителкав последните две години в състезанието Уилямс отстъпи в среща от втория кръг с 4:6, 4:6 пред заемащата 78-о място в световната ранглиста словачка Яна Чепелова. По-малката от сестрите Уилямс загуби първите 5 гейма в мача, след което опита да направи обрат, но не успя да намери начин да се справи с 20-годишната си съперничка, като в четвъртия гейм на втория сет взе медицински таймаут заради проблем с лявото бедро. Само преди няколко дни Уилямс спечели големия турнир в Маями, който се провежда на твърди кортове.

След загубата сестрата на Винъс Уилямс заяви, че се нуждае от почивка в следващите няколко седмици, тъй като се чувства уморена.

За 32-годишната Серина това е първа загуба на клей от 28 мача на тази настилка. Това е и едва третото поражение на американката на червени кортове от тенисистка извън Топ 75 на световната ранглиста.

Чепелова пък е четвъртата словашка тенисистка, която вече може да се похвали с победа срещу Серина Уилямс. Преди нея американката са побеждавали и сънародничките на Чепелова Катерина Студеникова, Доминика Цибулкова и Даниела Хантухова.

В същото време, в маратонски мач от втория кръг на турнира 99-ата в света Телиана Перейра (Бразилия) елиминира поставената под №8 в схемата Сорана Кърстя (Румъния) с 3:6, 6:3, 7:6 (0). Поставената под №6 Южени Бушар (Канада) обаче нямаше проблеми срещу руската квалификантка Алла Кудрявцева и я срази с 6:2, 6:0. Доста повече усилия трябваше да положи, за да стигне до победата поставената под №7 Саманта Стоусър. Австралийката надделя над Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:3, 5:7, 6:1. Номер 9 в схемата Луцие Шафаржова (Чехия) също преодоля втория кръг, надигравайки французойката Виржини Разано с 2:6, 6:4, 6:4.