Лудогорец изхвърли Литекс и си разчисти пътя! "Орлите" са на 1/2-финал след 4:2 (видео)

Отборът на Лудогорец победи Литекс с 2:1 в мач реванш от 1/4-финалите за купата на България и с общ резултат 4:2 се класира на 1/2-финал в надпреварата. Момчил Цветанов изведе гостите напред в резултата в 35-ата минута, но "орлите" успяха да стигнат до пълен обрат.

Попаденията за домакините бяха дело на Козмин Моци в 45-ата и Пламен Николов, който в 68-ата минута си забоде автогол. Срещата бе официален дебют за Миодраг Йешич начело на "оранжевите".

С отстраняването на Литекс, възпитаниците на Стойчо Стоев направиха голяма крачка към една от целите си, тъй като елиминираха може би най-сериозния си конкурент за трофея. Другите полуфиналисти са Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София).

Лудогорец създаде чисто голово положение още в 5-ата минута. Марселиньо бе изведен сам срещу Илко Пиргов, но стреля право в него и топката излезе в корнер. Три минути по-късно Вирджил Мисиджан напредна отляво и шутира. Стражът на гостите обаче, който се завърна в игра след дълго отсъствие заради контузия, се намеси великолепно и запази мрежата си суха.

В 25-ата минута "орлите" направиха нов сериозен пропуск. Александър Цветков върна към своя вратар, но Роман Безяк пресече паса. Словенският национал преодоля стража и стреля, но топката срещна гредата и се върна в игралното поле, където попадна в Мисиджан.

Останал на няколко метра холандецът вместо да опъне мрежата, уцели тялото на играч на "оранжевите" и по този начин резултатът остана непроменен. В 30-ата минута Момчил Цветанов направи опит да центрира почти от аутлинията и кълбото кацна на напречната греда.

В 35-ата минута Момчил Цветанов попари феновете на "Лудогорец арена" след добра атака, която бе изработена от Данило Асприля. Цветанов бе изведен очи в очи с Иван Чворович и с прецизен изстрел не остави шанс на националния страж.

Десет минути по-късно Козмин Моци се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо изравни.

Малко преди края на първата част пред влезлия като резерва Себастиян Ернандес се отвори идеална възможност да върне своя тим в мача. Марселиньо проби отдясно и подаде към съотборника си, който бе заел добра позиция наказателното поле. Колумбиецът опита късмета си, но бранител на Литекс се намеси самоотвержено и предотврати гол във вратата на Пиргов.

Вторите 45 минути отново стартираха с инфарктна ситуация пред вратата на ловчанлии. В 58-ата минута Ернандес не успя да се възползва от подарък на Илко Пиргов. При центриране на Марселиньо, стражът изпусна топката и тя попадна в краката на колумбиеца, който не успя да я прати в мрежата.

В 68-ата минута след центриране на Михаил Александров, Пламен Николов си забоде ефектен автогол и покачи на 2:1.

В 79-ата минута Жуниор Кишада излезе сам срещу вратаря, но се забави и бе настигнат от бранителите на Литекс. Бразилецът все успя да задържи топката и подаде към Марселиньо, който от границата на наказателното поле шутира високо над напречната греда.

До края на срещата Литекс се опита да изравни, но успя да стигне само до едно меле в наказателното поле, предизвикано от Чворович, който не успя да се справи с центриране отляво и изпусна топката. Моци се оказа най-съобразителен и сложи точка на опасността.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 2:1

0:1 Цветанов 35