Стената на Атлетико спря Барса, интригата остава (видео+галерия)

Отборите на Барселона и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в среща от 1/4-финалите в Шампионската лига, играна на "Камп Ноу". Диего откри за кастилския тим в 56-ата минута, а Неймар изравни в 71-ата. Каталунците имаха тотално териториално надмощие, като в последните 20 минути натикаха своя съперник в наказателното му поле, но не успяха да реализират нов гол. Реваншът е след осем дни в Мадрид. Неприятните новини за двата отбора са свързани с контузиите на Жерард Пике и Диего Коща, които не изглеждат тежки. Лионел Меси не изигра ключова роля в своя мач номер 500 в професионалния футбол.

Коща попадна в стартовия състав на "дюшекчиите", въпреки че напусна с контузия последната тренировка. Негов партньор в нападение беше Давид Вийя. Херардо Мартино подреди очаквана единайсеторка. Неймар, Лионел Меси и Андрес Иниеста оформиха атакуващото трио.

Барселона - Атлетико (преди мача) Гостите от "Висенте Калдерон" започнаха по-агресивно. Момчетата на Диего Симеоне наситиха зоните около наказателното поле на съперника. Във втората минута Давид Вийя шутира от 23 метра след отнета топка и кълбото мина до гредата в аут. В петата Ел Гуахе имаше кристален шанс за гол. Хосе Мануел Пинто изрита топката към Арда Туран, който намери "деветката", но от 12 метра нападателят шутира на сантиметри от далечната греда.

Барселона - Атлетико (преди мача) В седмата каталунците имаха първа изгодна възможност, но от 21-метров фаул Лионел Меси стреля в стената. В осмата Жерард Пике падна лошо след въздушен дуел с Диего Коща и четири минути по-късно бранителят напусна принудително и в игра се появи Марк Бартра. "Червено-белите" редуваха дълбока преса с плътно прибиране, като и при двете затрудняваха доста "синьо-червените".

Барселона - Атлетико (преди мача) В средата на полувремето домакините усилиха своите нападания. В 23-ата Чави центрира фронтално и Неймар нанесе удар с глава, лесно предвиден от Тибо Куртоа. Минута по-късно Даниел Алвеш получи шанс да центрира при остро нападение, но не намери съотборник. В 26-ата дойде и първият отличен шанс за Барселона. Меси много добре задържа топката въпреки съпротивата на Жоао Миранда, пусна прекрасно подаване към Андрес Иниеста в наказателното поле, но шпагатът на Диего Годин спря много опасния удар.

Барселона - Атлетико (преди мача) В 28-ата Диего Коща получи травма при опит за контраатака. Испанският национал опита да се върне в игра, но в крайна сметка напусна терена в 30-ата, сменен от Диего. В 36-ата Бартра стреля с глава след центриране от фаул на Чави, но опитът беше доста несполучлив. В 41-ата Алвеш центрира отдясно, Меси засече с глава, но плонжът на Куртоа плонжира точно.

В края на полувремето Атлети създаде дълбока преса и сериозно притесни каталунците. В 45-ата Неймар шутира неочаквано от 23 метра, след което топката премина много близо до напречната греда. В добавеното време гостите бързо изпълниха фаул, Вийя стреля диагонално, но Пинто спаси насочването в далечния ъгъл.

Барселона - Атлетико (преди мача)В 49-ата Неймар стреля от 21 метра, но отново безопасно над гредата. В 53-ата Андрес Иниеста направи страхотен пробив през центъра, Неймар овладя в наказателното, но чукването му не стигна до Меси. В 56-ата Диего вкара изумителен гол и попари "Камп Ноу". Бразилският техничар изрита мощно топката от 25 метра и тя попадна в горния близък ъгъл на Пинто. Резервата вкара страхотен гол, но вина за него има и ветеранът на вратата.

Барселона - Атлетико (преди мача) В 63-ата Серхио Бускетс неочаквано нанесе изключително хубав удар от въздуха от 22 метра, но Куртоа плонжира добре. В 65-ата Даниел Алвеш направи нещо средно между удар и центриране, Меси засече неочаквано с рамо, но нямаше късмет и кълбото излетя в аут.

В 71-ата минута най-креативният в редиците на "лос кулес" Иниеста измисли страхотно подаване, след което резултатът беше изравнен. "Осмицата" изведе Неймар зад гърба на Хуанфран и бразилецът мигновено насочи по диагонала - 1:1.

Барселона - Атлетико (преди мача) Последва смазващ натиск на Барселона в половината и по-скоро около наказателното поле на столичани. В 74-ата Алвеш навлезе, Миранда блокира головия пас, след което Иниеста стреля много точно в левия ъгъл на белгийския страж, който обаче се отличи с хубаво спасяване. В 85-ата Куртоа отново показа колко е ценен и спаси фалцов изстрел на Меси от фаул. До края гол не падна, като интересното е, че съдията Феликс Брих свири край на мача при изгодна ситуация за центриране от фаул в полза на мадридчани.

Така Барса и Атлетико за четвърти път от четири опита този сезон не успяха да се победят. "Рохибланкос" обаче имат предимството от гол на чужд терен. Предстоят още две битки между двата тима до края на сезона - на 9 април на "Висенте Калдерон" и през май от последния кръг на Примера.