"Българският" Динамо (Букурещ) започна с победа и загуба в плейофите в Румъния

Женският волейболен отбор на Динамо Ромпрест (Букурещ), където играят българските националки Цветелина Заркова и Мария Каракашева и разпределителката Диана Ненова, започна с победа и загуба участието си в полуфиналните плейофи в румънската Дивизия А1.

Първо волейболистките на Динамо наиграха много драматично и трудно у дома Алба (Блаж) с 3:2 (22:25, 25:23, 25:18, 23:25, 16:14), но след това паднаха с 0:3 (22:25, 24:26, 18:25). Трите българки бяха титулярки за своя тим и в двете срещи. Така резултатът в плейофната серия, която се играе до 3 победи от 5 мача, е 1-1 победи. Третият и четвъртият двубой между двата тима са в сряда и четвъртък (2 и 3 април) в Блаж.

В същото време отборът на Медичина (Търгу Муреш), който е воден от българския треньор Атанас Петров и където играе българката Габриела Цветанова, допусна две загуби като гост на настоящия шампион и победител в редовния сезон Щиинца (Бакъу) в другия полуфинал. Цветанова и компания първо загубиха с разгромното 0:3 (16:25, 17:25, 14:25), а след това отстъпиха с 2:3 (25:23, 23:25, 25:23, 10:25, 4:15). По този начин момичетата на Наско Петров изостават с 0-2 победи в серията. Третата и четвъртата среща между двата тима също са в сряда и четвъртък.