Славия диша спокойно след победа в мач на една врата (видео+галерия)

Отборът на Славия записа една от най-лесните си победи през сезона, след като надви Локомотив (София) с 2:0. Автори на попаденията станаха Веселин Марчев (18') и Фернандо да Силва (51). Срещата се игра на една врата, а "железничарите" не показаха грам желание за успех.

С трите точки "белите" дръпнаха пред Черноморец в борбата за оцеляване. Те имат аванс от 6 точки и мач по-малко.

Добра новина за Милен Радуканов и компания бе и завръщането в игра на Стефан Велков. Младият футболист се контузи в края на миналата година и бе аут от терените 3 месеца.

Славия и Локо Сф в сблъсък на "Овча Купел"

"Белите" започнаха далеч по-активно и Чавдар Янков сам си създаде положение още в 7-ата минута, но завършващият му удар премина над вратата. В 16-ата минута шут към вратата на Божидар Митрев отправи и Марчев, но също не бе точен. Две минути по-късно обаче Марчев засече центриране отляво и насочи топката към мрежата за 1:0.

В 22-ата минута Радослав Василев отправи удар с глава от няколко метра, но този път Митрев улови. В 42-ата минута отново Василев се измъкна зад "червено-черната" отбрана и технично преодоля стража на съперника, но кълбото мина встрани от вратата.

Шест минути след подновяването на играта Фернандо да Силва се разходи покрай четирима защитници на "железничарите" и стреля в далечния ъгъл, с което увеличи преднината на своя тим.

Чак в 54-ата минута футболистите на Локомотив стигнаха до първо изпълнение на корнер, след което създадоха меле в полето пред Георги Петков, но не успяха да отправят удар.

До края на мача двата тима показаха слаб футбол и с нищо не заинтригуваха малцината зрители на стадиона. Единственото разнообразие дойде от изгонването на Марко Ранджелович за втори жълт картон в 90-ата минута.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg