Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

"Сан Паоло" ликува - Наполи сложи край на победната серия на Юве (видео+галерия)

Наполи победи Ювентус с 2:0 в голямото дерби от 31-ия кръг на Серия "А". Хосе Кайехон и Дрис Мертенс вкараха головете за тима на Рафаел Бенитес, който тотално надигра шампионите и им нанесе едва втора загуба от началото на сезона. Предишното поражение на "старата госпожа" беше на 20 октомври като гост на Фиорентина с 2:4. Преди днешния мач пък торинци имаха 7 поредни победи.

Въпреки загубата, Ювентус има аванс от 11 точки пред втория Рома, но и мач повече. В оставащите 7 кръга обаче тимът на Антонио Конте ще гостува на "вълците", а като добавим и ангажиментите на "бианконерите" в Лига Европа, интригата около първото място все още е жива.

В същото време победата запази шансовете на Наполи да атакува втората позиция. В момента неаполитанци имат с 6 точки по-малко от Рома.

Гонсало Игуаин беше на върха на атаката на Наполи, а зад него действаше триото Марек Хамшик - Лоренцо Инсиние - Хосе Кайехон. В средата на терена си партнираха Жоржиньо и Гьокхан Инлер, а в лявата зона на защитата след изтърпяно наказание се завърна Фаузи Гулам.

За гостите от Торино в предни позиции стартираха Пабло Освалдо и Фернандо Йоренте. От състава отсъстваше наказаният за натрупани картони Карлос Тевес, отбелязал и двата гола при победата над Парма в средата на седмицата. Мартин Касерес започна като титуляр в защитната тройка, заедно с Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини, а в халфовата линия бяха Артуро Видал, Пол Погба и Андреа Пирло.

Заради огромния трафик, много от феновете бяха заели местата си на "Сан Паоло" часове преди първия съдийски сигнал. Самата среща започна с натиск на Наполи и Хамшик прати топката в мрежата, но от положение на засада и голът му правилно беше отменен. В 10-ата минута отново словашкият национал беше близо до откриване на резултата след хубава атака по десния фланг, но Буфон изби в корнер.

Юве постепенно се окопити и можеше да изравни в средата на полувремето, но Хосе Рейна парира изстрел на Стефан Лихтщайнер. Последва нова възможност за Наполи, но Буфон се справи с опасния удар на Кайехон.

В 37-ата минута центриране Инсиние стигна до Кайехон и испанецът засече топката във вратата - 1:0. При попадението останаха съмнения за засада, но страничният рефер не вдигна флага и публиката на "Сан Паоло" изригна. Домакините дори можеха да вкарат втори гол преди почивката, но не получиха дузпа след единоборство в наказателното поле между Киелини и Игуаин.

След почивката се очакваше отговорът на Юве, но отново Наполи беше отборът, който доминираше и създаде повече опасни положения. В 60-ата минута Гулам стреля технично от фаул, но Буфон за пореден път демонстрира блестящ рефлекс.

Конте пусна в игра Маурисио Исла и Клаудио Маркизио, но те с нищо не помогнаха на гостите. Много по-прозорлив се оказа ходът на Бенитес, който усили атаката с включването на Мертенс и само три минути след появата си белгийското крило вкара много красив гол, който реши мача в полза на Наполи. Мертенс получи добър пас от Пандев, справи се Маркизио и простреля Буфон - 2:0.

В добавеното време Ювентус не успя да вкара дори почетен гол, а Видал си изкара жълт картон за симулация и ще пропусне следващия мач на тима си.