Двама българи с голове за успеха на Пелистер в македонския шампионат

Двама българи се разписаха и донесоха победата на Пелистер с 2:0 над гостуващия Гостивар в мач от 25-ия кръг на македонското футболно първенство. Бившият нападател на софийските грандове Левски и ЦСКА Любомир Любенов откри резултата в 27-ата минута с третия си гол за сезона. Юношата на Славия Димитър Воденичаров оформи успеха на домакините три минути преди края. Той вкара в четвърти пореден мач и вече има осем попадения в шампионата. С успеха Пелистер се изкачи на върха на класирането с 47 точки.

Работнички Скопие е втори с 44 точки, след като вчера победи Македония Гьорче Петров с 2:0. Бившият халф на пернишкия Миньор Петър Петров оформи успеха четвърт час преди края с първия си гол за столичани след трансфера си през зимата от Витоша Бистрица.

Шкендия с Йордан Милиев в състава си се наложи с 2:0 като гост над Хоризонт Турново, в който играят Георги Какалов и Радко Мутафчийски. С третата си поредна победа тимът от Тетово се изкачи на шесто място с 36 точки. Хоризонт падна на четвърта позиция с 41 точки.