Аталанта продължава да лети (видео)

Отборът на Аталанта продължава да пише история. Тимът на Стефано Колантуоно надигра с 2:0 като гост Болоня в първия мач от 31-ия кръг на италианската Серия "А" и записа рекордната за клуба шеста поредна победа в калчото след попадения на Джузепе Де Лука (22) и Марсело Естигарибия (26). В следващия кръг Аталанта приема на "Атлети Адзури д'Италия закъсалия Сасуоло и може да удължи победната си серия.

Тази вечер гостите от Бергамо излязоха напред в резултата в 22-ата минута, когато Джузепе Де Лука пое топката малко пред наказателното поле на домакините, навлезе в пеналтерията и с прекрасен шут с левия крак не остави шансове на вратаря Джанлука Курчи. Само 4 минути по-късно "нерадзурите" от Бергамо вкараха втори гол. Парагвайският халф Марсело Естигарибия получи топката от Де Лука и с бомбен изстрел извън наказателното поле опъна мрежата зад Курчи.

Аталанта заема седма позиция в класирането с 46 точки, докато Болоня се намира на 17-о място с 26 точки.