Петев с нова наказателна операция в Кипър

Отборът на Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) продължава с отличното си представяне в шампионата на Кипър. Във втория си мач от финалната група, която трябва да определи шампионата на страната, отборът на българина разби с 4:0 четвъртия в класирането Ермис (Арадипу). АЕЛ си свърши работата още преди почивката, когато с голове на Мариос Николау, Лима от дузпа и Еду вече водеше с 3:0. През втората част домакините добавиха ново попадение, дело на голмайстора на тима Хорхе Монтейро.

Така след като преди седмица отборът на Петев победи с 3:0 като гост Анортозис, днес направи нова крачка към титлата. Основният конкурент на тима АПОЕЛ (Никозия) победи с 3:0 Аполон (Лимасол) и запазва дистанцията от три точки от АЕЛ. Хората на Петев са с 68, докато основният съперник е с 65.

АЕЛ (ЛИМАСОЛ) - ЕРМИС (АРАДИПУ) 4:0
1:0 Николау (17)
2:0 Лима (32-д)