ЦСКА със съкрушителен удар срещу Литекс в Ловеч- армейците все по-близо до Европа (видео+галерия)

ЦСКА победи с 1:0 Литекс в Ловеч, а след този успех армейците изместиха оранжевите от второто място в класирането на "А" група и почти отказаха днешния си съперник от борбата за титлата. Единственото попадение в мача вкара Неманя Милисавлевич, който реализира в 48-та минута с шут от границата на наказателното поле и рикошет в крака на Пламен Николов.

Това бе най-малкото, с което се отърваха домакините, тъй като футболистите на Стойчо Младенов създадоха куп голови положения, но Косоко, Чочев и Менди ги пропиляха.

Срещата започна с натиск на ЦСКА. Още в третата минута Емил Гъргоров изведе Омар Косоко, който си пое добре топката, финтира Божиков и стреля, но Александров изби в корнер. При неговото изпълнение Менди имаше отличен шанс да вкара, тъй като остана непокрит на 5-6 метра пред голлинията, но не успя да уцели добре топката с глава и тя излезе в аут.

Литекс отговори с опасен шут на Юрген Джазула в 7-та минута, който затрудни Мболи, но Джордан бе блокиран добре от червените бранители и не успя да вкара при добавката.

Литекс - ЦСКА
В 29-та минута гостите от София поискаха дузпа за игра с ръка на Иван Горанов, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че тя е неумишлена и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 40-та минута армейците като по чудо не откриха резултата. След меле в наказателното поле на домакините топката стигна до Чочев, който бе оставен непокрит на 3-4 метра пред голлинията, но халфът на армейците стреля слабо, Александров я докосна, коженото кълбо се отби в дясната греда и излезе в корнер.

Втората част започна като първата - с натиск на ЦСКА. Така се стигна до 48-та минута, в която Милисавлевич откри резултата. Сърбинът пое топката на дясното крило, нахлу навътре към наказателното поле на домакините, стреля с левия крак от границата на наказателното поле и след рикошет я изпрати в мрежата на Александров.

В 56-та минута оранжевата отбрана отново проспа центриране от корнер, Менди стреля опасно с глава, но над напречната греда.

Литекс - ЦСКА След час игра домакините поискаха дузпа за задържане на Фо-Поре срещу Асприля, но Стоянов прецени, че това е симулация на нападателя и показа жълт картон на оранжевия състезател.

Само минута по-късно пред Том се откри добра ситуация за стрелба, но шутът на бразилеца излезе в аут.

В 67-та минута армейците имаха уникална възможност за втори гол. Васил Божиков се подхлъзна и позволи на Емил Гъргоров да излезе очи в очи с Александров. Централният бранител на оранжевите успя да настигне играча на червените, но Бадема подаде към Косоко, който от отлична позиция стреля слабо и вратарят на Литекс спаси.

До края на срещата наставникът на домакините Златомир Загорчич опита да промени нещо с няколко смени, но армейците се бранеха добре и не допуснаха нито едно опасно положение пред Мболи.

Така, след тази победа, ЦСКА изравни по точки Литекс на второто място в класирането на "А" група, а и с нея армейците направиха сериозна крачка по осъществяване на основната си цел - квота за Лига Европа.

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg