Божинов се завърна и поведе Левски към успеха на "Лаута" (видео + галерия)

Звездата на Левски Валери Божинов се завърна в игра след контузията срещу ЦСКА и поведе “сините” към победата с 2:0 над Локомотив (Пловдив) на “Лаута” в мач от третия кръг на плейофите на “А” група.

Синята десетка откри с глава в 61-ата минута, а Владимир Гаджев оформи крайния резултат в 71-ата минута. В 76-ата минута пък резервата на домакините Тижани Белаид бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Даниел Димов.

Така Елин Топузаков постигна втора поредна победа начело на столичани, като изкачи Левски на четвърто място с актив от 50 точки, като по този ночин доближи тима на пет точки от “армейците”, които са на трета позиция с 55 точки.

Божинов поведе Левски за успех над Локомотив (Пловдив) в парк Лаута Двубоят започна с едноминутно мълчание заради починалия през седмицата известен привърженик на пловдивчани Даниел Петров - Дънди.

Агитките на двата тима бяха извадили плакати срещу своите президенти. "Коко, вън" имаше в трибуна Спорт клуб, а два големи транспаранта "Батков - вън" имаше в гостуващия сектор.

Божинов поведе Левски за успех над Локомотив (Пловдив) в парк Лаута Първото положение в мача бе за домакините. Здравко Лазаров стреля от пряк свободен удар в 7-ата минута, но Горан Блажевич спаси. При следващата атака невероятен пропуск направи Валери Божинов, който сам срещу Йордан Господинов стреля в аут. Той бе изведен чудесно от Владимир Гаджев, който прехвърли защитата.

В 21-ата минута Божинов пропусна отново, а секунди по-късно Мартин Камбуров изведе Спас Делев, но и той стреля в аут. Радослав Цонев пропусна друга добра възможност в 39-ата минута.

На почивката Тижани Белаид замени Хамед Намуши и "смърфовете" започнаха да играят по-силно. Камбуров обаче направи страхотен пропуск в 55-ата минута, когато направи по-сложното, преодолявайки Аймен Белаид и Павел Чмовш, а след това стреля над гредата.
Веднага след това Лазаров бе спрян с несъществуваща засада. Топузаков замени Кевин Брю със Стивън Петков, който направи дебют за този сезон и с първото си докосване удари гредата с глава, а Божинов от три метра също с глава откри. Това бе негов първи гол в "А" група и общо втори за клуба.
Последва натиск на "бяло-черните", като Горан Блажевич трябваше да се намесва на два пъти при удар отблизо на Спас Делев.
Хубава атака на Гаджев завърши с негов гол в 71-ата минута. Националът тръгна зад центъра с топката в крака, след което направи двойно подаване с Димитър Макриев, който замени малко по-рано Божинов, и сам срещу Йордан Господинов направи 0:2.
Лявото крило Владислав Мисяк бе близо до първи гол в 75-ата минута, когато нацели горната греда с прехвърлящ удар. Резервата Белаид на "смърфовете" съвсем отказа своите, след като си изкара директен червен картон за безумно влизане в краката на Димов. Наложи се неговия брат, който играе в Левски да го изведе от терена.
Десетина минути преди края един от прожекторите спря за 4-5 минути, но и без него Таско Тасков прецени, че срещата можеше да се играе.  Единият прожектор светна и след секунди другия спря, а минута по-късно и двата спряха в 86-ата минута. Реферът прекъсна мача за няколко минути, но когато единият от изгасналите два прожектора светна срещата се поднови и след минута пак спря, въпреки това срещата се доигра без промяна.
По този начин в мач 111 между двата клуба "сините" записаха 75 победа срещу само 15 загуби в "А" група и сега ще почиват 10 дни преди домакинството си на Черно море.
Играчите на Александър Станков останаха без успех в четвърти пореден мач, като последните три са загуби. "Смърфовте" останаха  актив от 45 точки на седмо място.