Атлетико дълго страда, но удържа първото място (видео+галерия)

Трудна, но много сладка победа постигна водачът в Примера Атлетико Мадрид. Отборът на Диего Симеоне надви с 1:0 гостуващия Гранада и не само се задържа на върха в класирането, но вече има аванс от 1 точка пред Барселона и 3 пред Реал Мадрид, който загуби от Севиля.

Мачът на "Висенте Калдерон" не беше никак лесен за "дюшекчиите". Голът на победата падна чак в средата на полувремето и негов автор стана Диего Коща, който вече има 25 попадения от началото на сезона (с две по-малко от Кристиано Роналдо). Преди почивката мадридчани рядко стигаха до чисти ситуации пред вратата на Гранада, но направените от Симеоне смени бързо дадоха резултат и Атлетико запази лидерската си позиция преди тежкото гостуване на Атлетик Билбао през уикенда.

Две промени в състава на домакините направиха впечатление. Емилиано Инсуа замени наказания Филипе Луиш, а Кристиан Родригес беше предпочетен пред Коке. Това бе първи мач като титуляр за уругваеца от началото на сезона, но той и Инсуа не можаха да внесат необходимата острота по левия фланг и до почивката повечето атаки на Атлетико се развиваха от другата страна.

+22От самото начало на двубоя гостите показаха, че нямат намерение да са бокосва круша на "Висенте Калдерон". Юсеф Ел-Араби и Ясин Брахими държаха нащрек защитата на столичани и не пропускаха възможност да контраатакуват опасно. Първият шанс за гол се откри пред Арда Туран в 10-ата минута след центриране на Хуан Франсиско Торес - Хуанфран, но ударът на турчина мина на сантиметри от целта. Арда беше много близо до попадение и малко по-късно, този път след хубав пробив на Диего Коща, но отново стреля неточно.

+22Гранада можеше да поведе в 32-ата минута, когато Ел-Араби засече с глава центриране от корнер и Тибо Куртоа застина на голлинията, но за негово щастие топката излезе в аут. Публиката на "Калдерон" се зарадва в 38-ата минута, но за кратко, защото гол на Тиаго беше отменен заради нарушение на Диего Годин. Към края на полувремето Атлетико вдигна оборотите и Диего Коща в типичния си стил нахлу мощно в наказателното поле, но ударът му беше избит от Александре Коеф.

+22Втората част започна с натиск на Атлетико, но удар на Габи Фернандес профуча покрай десния страничен стълб. Симеоне усили халфовата линия с включването на Хосе Соса на мястото на Кристиан Родригес и играта на "дюшекчиите" стана по-подредена. за това помогна и появата на Диего, който замени Арда Туран.

В 61-ата минута Диего Коща стреля с глава, но Роберто Фернандес закова топката на голлинията. Само две минути по-късно при абсолютно идентична ситуация бразилецът с испански паспорт отново се оказа на точното място и този път беше безмилостен - 1:0.

+22Голът накара гостите да се открият и това отвори повече пространства за футболистите на Симеоне. В тези минути топката рядко се задържаше в средата на терена и атаките към двете врати следваха една след друга. Роберто Фернандес се справи с атрактивен удар на Диего Коща, а после удар на Диего беше избит малко пред голлинията.

В края Гранада опита да изравни, но играчите на Лукас Алкарас вече нямаха никакви сили и не можаха да застрашат сериозно вратата на Куртоа.