Аталанта мечтае за Европа след пета поредна победа (видео)

Отборът на Аталанта затвърди великолепната си форма през последния месец и постигна пета поредна победа в Серия "А". Този път жертва на "бергамаските" стана аутсайдерът Ливорно, който загуби с 0:2 гостуването си на "Атлети Адзури д'Италия" и остана в зоната на изпадащите.

Головете за Аталанта реализираха двамата нападатели Джузепе Де Лука и Херман Денис във всяко от полувремената. По този начин тимът на Стефано Колантуоно събра 43 точки и заема 7-о място в класирането. В следващите два кръга "бергамаските" играят срещу Болоня и Сасуоло и ако вземат 6 точки от тези мачове, могат спокойно да атакуват позициите, даващи право на участие в Лига Европа.

Мачът започна с очакван домакински натиск и голът висеше на косъм. В няколко ситуации само късметът спаси Ливорно, но в 22-ата минута логичното се случи и Де Лука откри резултата. "Бергамаските" продължиха да диктуват събитията на терена, но до края на полувремето не успяха да увеличат преднината си. Това стана в 59-ата минута, когато точен беше Херман Денис.

При 2:0 Аталанта намали оборотите, а смените на наставника на Ливорно Доменико Ди Карло с нищо не промениха съотношението на силите. Домакините дори можеха да направят успеха си по-убедителен, но резервата Марко Ливая пропусна от чиста позиция.