Наполи стисна здраво бронзовия ключ за ШЛ (видео)

Отборът на Наполи направи важна крачка към плейофите за Шампионската лига през следващия сезон. Футболистите на Рафаел Бенитес биха с 4:2 Катаня като гости в Сицилия, с което дръпнаха в класирането през основния си конкурент за третото място Фиорентина. По същото време Ла Виола падна от Милан у дома и така Наполи се приближи още повече до бронзовите медали.

"Адзурите" започнаха с наказателна акция и до края на първото полувреме водеха с внушителното 4:0. Най-добър на терена за южняците бе колумбийският стрелец Дуван Сапата, който реализира два гола – първите за него през сезона. Нападателят от Южна Америка бе предпочетен за титуляр от Бенитес пред голмайстора Гонсало Игуаин, който остана на пейката.

Другите две попадения за Наполи отбелязаха Хосе Кайехон, който бе много активен и в тази среща, и бразилският защитник Енрике. През първото полувреме най-чистото положение за гол за домакините се откри пред Кеко, но ударът му срещна горната греда.

След почивката неаполитанците се отпуснаха и браха ядове. С голове на Лусиано Монсон (52) и Норберт Гьомбер (75) "слоновете" се върнаха от части в мача, но до чудо не се стигна. Наполи вече има 61 точки, с 10 повече от Фиорентина, докато Катаня е залепен за дъното на таблицата.