Тевес се развихри и спря чудесната серия на Парма (видео)

Ювентус победи Парма с 2:1 в срещата между двата тима от 30-ия кръг в Серия "А" и така спря чудесната серия на "дуковете" от 17 поредни мача без загуба. Гостите за последно бяха надиграни отново от "бианконерите" на 2 ноември миналата година и от тогава бяха забравили какъв е вкусът на поражението до тази вечер. Сега обаче отново "старата госпожа" наказа пармалатите за седми пореден успех на сметката си, а героят в мача бе Карлос Тевес, който на два пъти развинти защитата на съперника и бе точен в 25-ата и 32-ата минута. Парма върна един гол чрез Кристиан Молинаро в 62-ата минута, но не успя да направи нищо повече, а вина за това има и Амаури, който си изкара червен картон в 65-ата минута за удар с лакът срещу Джорджо Киелини.

Ювентус бе отборът, който контролираше събитията на терена през по-голяма част от първото полувреме. Още в 5-ата минута домакините имаха добра възможност пред вратата на съперника, като Андреа Пирло центрира остро от фаул но Антонио Миранте предвидливо излезе и изби. В 17-ата минута обаче Парма стигна до една от малкото си възможности пред Джанлуиджи Буфон, като едно остро центриране бе засечено от близо от Кристиан Молинаро, но вратарят някак успя да спаси.

Юве обаче продължи да бъде по-опасният отбор и в 23-ата минута Пирло стреля от далеч, макар и без да затрудни Миранте. Две минути по-късно пък Карлос Тевес буквално се подигра със защитата на гостите, като напредна, финтира двама защитници и нахлу в наказателното поле, след което с прецизен удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата - 1:0.

Домакините можеха да удвоят само няколко минути по-късно като Пол Погба центрира за Фернандо Йоренте, който стреля с глава, но в ръцете на вратаря. В 32-ата минута обаче логичното се случи и Тевес изведе на скорост Артуро Видал в пеналта, чилиецът стреля от малък ъгъл, Миранте някак успя да отрази удара му, но топката се върна в краката на Тевес, който от близо я промуши в мрежата за 2:0. В 39-ата минута пък Видал центрира остро по земя от ляво и защитник в опит да изчисти за малко да си вкара автогол.

В началото на второто полувреме обаче Юве кота че ли намали оборотите и това му изигра лоша шега. В 62-ата минута едно центриране в наказателното поле бе лошо изчистено и попадна право на крака на Кристиан Молинаро, който с прекрасен удар от воле намали резултата - 2:1.

Само две минути по-късно и Марко Пароло отправи опасен удар от дистанция, но покрай вратата. Веднага след това обаче устремът на Парма бе прекършен след като Амаруи бе изгонен за удар с лакът в главата на Джорджо Киелини при борба за висока топка.

До края срещата по-скоро се доиграваше, като Юве организира няколко нелоши атаки, при една от които Фабио Куалярела стреля от далеч, но не успя да затрудни Миранте, а две минути преди края Тевес пропусна да запише хеттрик, като опасен негов удар профуча до гредата. Веднага след това пък Парма изпусна страхотна възможност да изравни като удар на Молинаро бе избит от Буфон, а след това при последвалото разбъркване нямаше кой да насочи топката във вратата, като гостите претендираха и за нарушение срещу техен нападател

В крайна сметка Ювентус прибави нови три точки в актива си и вече има 81, като си върна преднината от 14 на върха пред Рома. Парма пък остава на 6-ата позиция в класирането с 47 точки в актива си.