Живко Миланов сред антигероите в уникална серия от дузпи

Втородивизионният Луч-Енергия продължава впечатляващия си рейд в турнира за Купата на Русия и вече е на полуфинал. Днес тимът от Владивосток елиминира на 1/4-финалите Том на Живко Миланов. Мачът се игра в Новосибирск и в редовното време и продълженията завърши 1:1. При дузпите двата отбора направиха общо шест (!) поредни пропуска, но малко по-точни бяха футболистите на Луч-Енергия, които заслужено ликуваха.

Живко Миланов също беше сред грешниците за Том. Той дори не уцели очертанията на вратата и прати топката в аут.

Успехът на Луч-Енергия е още по-впечатляващ заради факта, че цял час отборът игра в намален състав, след като Анатолий Романович беше изгонен за два жълти картона в края на първото полувреме. Освен това, за трети път от 4 изиграни мача в турнира съставът на Василий Баскаков стига до продължения и успява да излезе краен победител.

Том беше по-активният отбор и поведе в 33-ата минута след центриране на Алексей Аравин и точен удар на Портнягин. Вече с човек по-малко, Луч-Енергия изравни в 62-ата минута, когато резервата Денис Клопков простреля Илие Чебану. При дузпите и двамата вратари направиха чудеса от храброст, но в крайна сметка радостта остана за Александър Довбня и неговите съотборници.