Анже достигна полуфиналите на турнира за Купата на Франция

Втородивизионният Анже победи домакина Мулен от четвърта дивизия с 4:2 след дузпи и се класира за полуфиналите на турнира за купата на Франция. Гостите играха през по-голямата част от мача с човек по-малко след директен червен картон на гвинейския нападател Мохамед Ятара още в 34-ата минута. В редовното време и продълженията двата състава не успяха да си отбележат голове и така победителят трябваше да бъде решен с изпълнение на 11-метрови наказателни удари. Йоан Юделин пропусна първата дузпа за Анже, но след това два поредни пропуска от бялата точка за домакините направиха Людовик Салин и Грегори Рушон. Така се стигна до решаващото пето изпълнение, при което тунизийският нападател Халед Яари вкара и прати тима си на полуфиналите за втори път в последните четири сезона.

Анже е финалист в турнира през 1957 година, а през 2011 година игра полуфинал, загубен с 1:3 от гранда Пари Сен Жермен.