Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Нов шок за милионната селекция на Ботев Пд - Черно море спря трети фаворит за Европа (видео)

Милионната селекция на Ботев (Пловдив) продължава с неубедителното си представяне в "А" група, след като завърши 1:1 при домакинството си на варненския Черно море в мач от 29-ия кръг на родното първенство.

Домакините откриха резултата чрез Феребори Доре, но в средата на първата част Георги Божилов изравни.

Днес и късметът не бе на страната на канарчетата, тъй като на два пъти изстрели на Куртеан срещнаха гредите.

От своя страна моряците се превръщат в "черната котка" на фаворитите от първата седмица, тъй като от старта на плейофите те спряха с равенства Литекс, ЦСКА, а сега и Ботев.

Домакините започнаха по-добре срещата и в началните минути наложиха териториално превъзходство. В 7-та минута канарчетата създадоха и първата добра възможност за гол. Доре финтира бранител на моряците и стреля технично от 13-14 метра, но изпрати топката в аут.

В 16-та минута добра комбинация между Доре и Куртеан завърши с шут на последния, но Китанов спаси.

Само минута по-късно Ботев откри резултата. Куртеан центрира от корнер, Доре надскочи Живко Атанасов и с глава вкара за 1:0.

След попадението Черно море изнесе играта в предни позиции и все по-често застрашаваше домакинската врата. При първата опасна ситуация малко не достигна на Домовчийски да отбележи с глава. В 23-та минута обаче Божилов изравни след великолепна атака. Кирил Котев подаде към Божилов, който финтира играч на домакините и с отличен пас изведе оставения непокрит на лявото крило Михаил Венков. От своя страна десният бек на варненци напредна и върна топката по земя към Божилов, който с техничен удар от 7-8 метра вкара за 1:1.

В 38-та минута домакините бяха близо до втори гол, но силният изстрел от 20 метра на Куртеан срещна десния страничен стълб на Китанов, след което топката излезе в аут.

До края на първата част футболистите на Станимир Стоилов натиснаха своя съперник, но при една опасна атака Китанов успя да пресече центриране на Анисе, а малко по-късно шут на Феребори Доре излезе високо над напречната греда.

Второто полувреме стартира с добра атака на канарчетата, при която Хамза бе изведен зад отбраната на Черно море, но се засуети и бе настигнат от няколко защитници, които се справиха с опасната ситуация.

В 54-та минута появилият се след почивката Луис Педро проби и стреля под малък ъгъл, но Китанов спаси. Само 60 секунди по-късно центриране отляво бе засечено от Куртеан, но шутът на халфа се отби в лявата греда.

В 63-та минута поредна изключително опасна атака за Ботев като по чудо не завърши с гол. Куртеан центрира отдясно, но сантиметри не достигнаха на връхлитащия Доре да отбележи за втори път с глава.

Само две минути по-късно гостите изпуснаха 100-процентово положение. Бакари излезе очи в очи със Стаховяк и стреля силно, но шутът му нацели главата на вратаря.

До края на мача канарчетата натикаха съперника в собствената му половина, но моряците се бранеха дисциплинирано и рядко допускаха инфарктни ситуации пред своята врата. От своя страна пред нападателите на Черно море на няколко пъти се отвориха огромни празни пространства, но контраатаките на варненци така и не бяха завършени по най-добрия начин.