Лудогорец срази ЦСКА на "Армията" и върви към титлата, надеждите на "червените" - изпарени (видео+галерия)

Лудогорец изкова изключително ценна победа над ЦСКА на стадион "Българска армия" в дербито от 29-ия кръг на "А" група. "Орлите" се наложиха с минималното 1:0 и по този начин продължават да крачат уверено към титлата. Единственото попадение в срещата отбеляза влезлият като резерва Даниел Абало в 77-ата минута.

Със спечелените три точки разградчани се откъснаха пред преследвача Литекс на шест пункта и на цели девет от ЦСКА. За жалост на многобройните привърженици на "армейците", след този мач минималните надежди за спечелване на титлата напълно се изпариха, тъй като ЦСКА има и един мач повече от лидера в класирането. Интересно е да се отбележи, че ЦСКА вече в шести шампионатен мач не успява да отбележи гол във вратата на Лудогорец.

ЦСКА - Лудогорец+14

Двата тима изиграха динамичен двубой, но допуснаха доста брак в действията си. Чистите голови положения почти липсваха, което не се понрави особено на феновете. Възпитаниците на Стойчо Младенов демонстрираха максимума от своите възможности, докато голяма част от играчите на Стойчо Стоев бяха меко казано слаби. В голяма част от срещата Лудогорец бе разпокъсан и разпилян, и съвсем спокойно може да кажем, че спечели благодарение на късмета, тъй като при така стеклите се обстоятелства можеше и да загуби.

Мичел Бургзорг и Шоко не се справиха със своите задачи и определено не успяха да заместят достойно Светослав Дяков и Жуниор Кайсара, които пропуснаха двубоя заради контузии. Вирджил Мисиджан и Михаил Александров също бяха напълно незабележими и поради тази причина акаките на разградчани по фланговете бяха притъпени.

Първата опасна ситуация в мача бе създадена чак в 30-ата минута, когато "орлите" бяха да крачка от попадение. Мичел Бургзорг изведе Роман Безяк сам срещу вратаря. Словенецът си поведе топката и стреля, но Райс Мболи успя да избие в корнер. В следващите минути "червените" отговориха с удари на Ивайло Чочев и Иван Стоянов, които станаха лесна плячка на Владислав Стоянов. Дотук се изчерпаха головите положения за първите 45 минути.

В 51-ата минута след многоходова атака, Марселиньо майсторски се освободи от Тодор Янчев и потърси техничен изстрел, който бе отразен с вещина от Мболи. Секунди преди това ЦСКА създаде сериозна опасност пред вратата на своя опонент. Емил Гъргоров центрира отляво и центрира към малкото наказателно поле. Стражът Стоянов излезе и боксира топката, която срещна тялото на Моци и за късмет на "зелените" излезе в корнер.

Няколко минути по-късно Гъргоров имаше възможност да овладее кълбото с гърди и да изкочи сам срещу вратаря. Нисичкият нападател обаче предпочете да стреля с глава, но опитът му се оказа неуспешен.

В 71-ата минута изстрел на Чочев от границата на големия пеналт профуча на сантиметри от страничния стълб.

В 77-ата минута влезлият като резерва Абало вкара изключително важно попадение. Фабио Ешпиньо изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и топката рекошира в горната греда.

При добавката, Марселиньо прати кълбото в очертанията на вратата, но Мболи реагира светкавично и спаси. Стражът на "червените" обаче се оказа безпомощен при последвалия удар на Абало, който отблизо опъна мрежата.

Футболистите на ЦСКА реагираха като ужилени и се втурнаха в атака. Съмсем логично "армейците" се оголиха и за малко да допуснат втори гол.

В 90-ата минута Себастиян Ернандес изведе Жуниор Кашада сам срещу вратаря, но бразилецът не успя да се разпише, тъй като прати топката в аут.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0:1