Мечтата на Венгер угасва - Арсенал с нов провал след разгрома от Челси (видео)

Мечтата на Венгер угасва  - Арсенал с нов провал след разгрома от Челси (видео)

Арсенал преглътна ново разочарование, след като изпусна победата срещу Суонзи, завършвайки 2:2 с "лебедите" на "Емиратс". Така селекцията на Арсен Венгер показа, че не се е отърсила от шока след разгрома с 0:6 от Челси и вече е все по-далеч от мечтаното първо място. Вилфред Бони откри резултата в 11-ата минута, но след почивката "артилеристите" стигнаха до пълен обрат след два гола в рамките на 66 секунди, реализирани от Лукас Подолски и Оливие Жиру.  Автогол на Матийо Фламини в самия край лиши Арсенал от трите точки.

Томас Вермален и Матийо Фламини започнаха за Арсенал, като това бяха единствените промени на Арсен Венгер в сравнение със състава, който бе разгромен от Челси. Мичу излезе за първи път като титуляр за Суонзи от 15 декември насам.

Още в 11-ата минутата "лебедите" смълчаха "Емиратс", след като Бони засече перфектно с глава центриране на Нийл Тейлър. "Артилеристите" натиснаха, но Окслейд-Чембърлейн и Мертезакер пропуснаха, а най-чистото положение се откри пред Санти Касорла, чиито изстрел обаче бе спасен от Ворм. Така селекцията на Арсен Венгер се оттегли на почивка с гол пасив.

През второто полувреме домакините успяха в рамките на една минута да вкарат два гола и да направят пълен обрат. В основата му бе Подолски, който се появи на мястото на Окслейд-Чембърлейн. Първо, в 73-ата минута, Гибс проби добре отляво, преодоля Ранхел, след което прати топката в малкото наказателно поле, където Подолски засече от въздуха. Играчите на Суонзи изпълниха център, загубиха топката и при последвалата контраатака Полди проби, след което сложи топката на крака на Жиру, който отблизо направи 2:1.

Десетина минути преди края в игра се появи Кил Калстрьом, който дебютира с екипа на Арсенал.

В 84-ата минута Бони претендираше за дузпа, а в последната минута Фламини си вкара нелеп автогол за крайното 2:2.

Арсенал е на четвърто място с актив от 63 точки - шест по-малко от лидера Челси и три зад Ман Сити. В следващия кръг "артилеристите" приемат "гражданите" на "Емиратс".