Еспаньол остана в битката за Европа (видео)

Еспаньол победи като гот Малага с 2:1 в първия мач от 30-ия кръг на Примера дивисион и запази шансовете си за участие в Лига Европа.
Гостите откриха на "Ла Росаледа" чрез Серхио Гарсия в 32-ата минута, но само 60 секунди по-късно равенството беше възстановено от Пабло Перес, който получи втори жълт картон в края на мача и остави своите с човек по-марко. Победното попадение за Еспаньол отбеляза Пици в 76-ата минута. Така Еспаньол събра 40 т. и заема 8-ата позиция в класирането - на 6 от заветното шесто място, което в момента заема Реал Сосиедад. С 32 т. Малага е далеч както от зоната на изпадащите, така и на борещите се за място в челото.