Ман Сити гледа все по-смело към титлата, след като превзе с лекота "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Сити победи Юнайтед с класическото 3:0 насред "Олд Трафорд" в 167-ото дерби между двата отбора, с което увеличи значително шансовете си за това да спечели титлата. "Гражданите" вече са само на три точки зад лидера Челси, но имат два мача по-малко от "сините от Лондон". Един Джеко откри резултата още в 43-ата секунда, а в 56-ата минута предреши крайния изход с втория си гол. Туре Яя оформи класиката в последната минута. Така, след като преди десетина дни загуби със същия резултат от големия си съперник Ливърпул, Манчестър Юнайтед трябваше да преглътне нов горчив хап в "Театъра на мечтите".

По-рано през сезона Манчестър Сити спечели дербито с 4:1.

Рио Фърдинанд се завърна в центъра на отбраната на "червените дяволи", като негов партньор бе Фил Джоунс. Патрис Евра също започна на обичайната си позиция, след като почива в двубоя с Уест Хам. Титулярно място получи и Том Клевърли, а Дани Уелбек партнираше на Уейн Рууни в отсъствието на контузения Робин ван Перси. Хуан Мата трябваше да ги подкрепя.

Капитанът Венсан Компани се завърна в титулярния състав на Манчестър Сити. Гаел Клиши и Хесус Навас също стартираха, а Един Джеко бе на върха на атаката на "гражданите". Дербито на Манчестър+17

Символичните гости започнаха вихрено и поведоха в резултата само след 43 секунди игра. Давид Силва бе изведен в наказателното поле при първата атака в двубоя, Рафаел да Силва блокира добре, но впоследствие топката стигна до Насри. Ударът на французина срещна гредата, но Джеко отблизо прати рикоширалата топка в опразнената врата. В деветата минута Силва пропусна нова чудесна възможност, след като Фил Джоунс блокира изстрела му към вратата.

Десетина минути по-късно Де Хеа спаси отбора си от сигурен нов гол, избивайки удар на Джеко. При последвалата контраатака Мата нахлу в наказателното поле, но в решаващия момент Компани се хвърли и изби в корнер.

След половин час игра Маруан Фелаини удари с лакът Сабалета, но за негов късмет получи само жълт картон.Дербито на Манчестър+16

Постепенно домакините започнаха по-смело да поглеждат към вратата на Джо Харт и в 40-ата минута създадоха най-чистото положение в свой актив до момента. Рафаел центрира добре, Рууни се размина с топката, но тя стигна до Мата, който стреля над напречната греда.

Манчестър Сити започна и втората част по-силно, като първо шут на Джеко бе блокиран, а в 52-ата минута Фернандиньо пропусна много чиста ситуация, след като с глава прати топката над напречната греда.

Дербито на Манчестър+20Четири минути след това обаче Джеко наказа за втори път "червените дяволи", след като бе изпуснат от Рио Фърдинанд и засече с крак на близката греда центриране на Самир Насри от ъглов удар.

В 72-ата минута Уелбек бе много близо до това да намали, след като засече атрактивно - с пета, подаване на Рафаел, но Харт успя инстинктивно да спаси.

Туре Яя сложи точка в последната минута, когато оформи класиката, след като получи от Джеймс Милнър и стреля в далечния ъгъл - 0:3.Манчестър Сити превзе "Олд Трафорд"+35

Манчестър Сити се доближи на три точки зад лидера Челси, като "гражданите" имат и два мача по-малко. "Червените дяволи" остават седми - на цели 15 точки от градския си съперник.