Волфсбург дойде на себе си и докосва ШЛ (видео)

След четири мача без победа Волфсбург се съвзе си и записа отличен триумф с 3:1 над Вердер (Бремен) на чужд терен в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "вълците" докосват място в Шампионската лига, след като се изравниха с четвъртия Байер (Леверкузен), който обаче е с мач по-малко. Футболистите на Дитер Хекинг показаха отлична ефективност и до 10-ата минута вече бяха вкарали два гола. Още във 2-ата минута Жуниор Маланда засече топката и след рикошет в тялото на Себастиан Прьодл тя спря в мрежата зад Рафаел Волф. Перфектна атака в 10-ата минута изведе Иван Перишич на точното място и хърватинът не сгреши за 2:0 за своя тим.

Прьодл компенсира с гол за 1:2 в 17-ата минута и интригата се завърна. Резултатът можеше да бъде изравнен в 63-ата минута, когато изстрел на Нилс Петерсен с глава се отби в напречната греда. Волфсбург изтръгна 3-те точки с успокоително попадение на Максимилиан Арнолд в 80-ата минута.

До тази вечер Вердер привидно беше малко по-спокоен за оцеляването си, но след тази загуба като нищо може да попадне във въртележката на дъното.