Неделев дебютира в Бундеслигата (видео)

Националът Тодор Неделев записа официалния си дебют в Бундеслигата, след като игра 15 минути за Майнц 05 при гостуването на Айнтрахт (Брауншвайг) в среща от 27-ия кръг. Тимът на българина обаче загуби с 1:3.

Бившият играч на Ботев (Пловдив) се появи на терена в 75-ата минута, когато тимът му изоставаше с 1:2. Две минути по-късно обаче нападателят на Айнтрахт Доми Кумбела реши всичко с второто си попадение за деня. Той беше открил резултата след 18 минути игра, но Майнц отговори бързо с изравнително попадение на Николай Мюлер 180 секунди по-късно. В продължението на първата част Хавард Нилсен попари "05" за 2:1. Отборът на Томас Тухел имаше своите шансове, като пропуски от по 2-3 метра сами срещу вратаря направиха Мюлер и Шинджи Оказаки.

В крайна сметка загубата коства мястото на Майнц 05 в зона "Европа", но в оставащите седем мача Неделев и неговите съотборници могат да компенсират. Това изобщо беше първата среща в Бундеслигата, в която българинът дори попадна в групата на своите. Следващата възможност на Тошко да покаже качествата си ще бъде в събота при домакинството на Аугсбург.

В същото време победата на Брауншвайг е скъпоценна, защото чрез нея тимът, който е последен в класирането, се доближи само на 3 точки от спасението.