Серина Уилямс преодоля с лекота осминафиналите в Маями

Световната номер 1 Серина Уилямс поведе своите колежки от челото на класирането в ранглистата на УТА към четвъртфиналите на турнира в Маями, след като спечели с категоричното 6:3, 6:1 мача срещу своята американска сънародничка Коко Вандевеге. Шесткратната шампионка ще бъде придружена от китайката На Ли, поставената под номер 3 Агниешка Радванска, 5-кратната финалистка Мария Шарапова, Анжелик Кербер и други.

По-голямата сестра Винъс не успя да допълни дубъла за семейство Уилямс на осминафиналите и отпадна от турнира след 1:6, 7:5,  3:6 срещу Доминика Цибулкова от Словакия, като двете играха до полунощ на централния корт в Маями. Серина не срещна подобни затруднения и най-вероятно ще играе срещу Шарапова още в полуфиналната фаза, като двете се срещнаха в битката за титлата през миналата година. Уилямс със сигурност ще се чувства по-свежа, след като стигна до победата срещу Вандевеге за едва 79 минути. Тя обаче ще трябва първо да преодолее Кербер, докато Шарапова ще се изправи срещу Петра Квитова (Чехия).

"Днес играх добре и съм доволна. В първите си два мача от турнира имах известни затруднения, така че днес просто исках всичко да приключи бързо", каза Уилямс след лесната победа на осминафиналите. Мария Шарапова загуби първите четири гейма и началния сет, но успя да стигне до забележителен обрат в резултата и да отстрани Кирстен Флипкенс. На Ли се наложи с 6:0, 6:2 над Карла Суарес Наваро (Испания), а Радванска победи Елина Свитолина (Украйна) със 7:6(5), 5:7, 6:2.