Юве с трудна победа над последния, треньорите изгонени (видео)

Ювентус постигна трудна победа с 1:0 в гостуването си на последния в класирането Катаня. Карлос Тевес донесе успеха на "старата госпожа" с гол в 59-ата минута. Шампионите обаче като че ли бяха подценили срещата, като Антонио Конте бе пуснал някои от резервите си и те изпитваха трудности да преодолеят надъханите домакини. В средата на първото полувреме пък двата тима останаха без треньорите си на резервните скамейки след като Конте и Маран се спречкапа край тъчлинията и получиха червени картони от съдията. Още един червен картон бе показан и на Гонсало Берхесио от Катаня в 67-ата миунта за удар с лакът срещу Джорджо Киелини.

Първото полувреме не бе от най-вълнуващите, като в него имаше малко интересни положения пред двете врати. Двата тима демонстрираха желание, но преобладаваха сблъсъците по терена за сметка на красивия футбол.

Първата по-интересна ситуация бе на сметката на домакините в 8-ата минута, когато Фабиан Ринаудо стреля опасно от далеч и топката профуча над гредата. Две минути по-късно пък Андреа Пирло получи шанс да стреля от фаул, но и той не бе точен. След това в 25-ата минута Николас Споли имаше добър шанс да отправи удар с глава в наказателното поле, но прати кълбото встрани от вратата. Минута по-късно пък Карлос Тевес обстрелва с глава другата врата, но и той нямаше успех.

В 27-ата минута и двата тима останаха без треньори на резервната скамейка. Тогава след сблъсък между Гонсало Берхесио и Леонардо Бонучи наставниците влязоха в конфронтация и реферът им показа червени картони. В 34-ата минута пък Пабло Освалдо бе изведен в наказателното поле, но технично прати топката покрай вратата.

В началото на втората част домакините започнаха настървено и в 51-ата минута Лусиано Монсон получи в наказателното поле и опита удар от труден ъгъл, но покрай вратата. В 59-ата минута обаче Юве нанесе своя удар. Едно дълго центриране бе свалено с глава от Освалдо за Тевес, който напредна и стреля и въпреки намесата на Мариано Андухар кълбото се търкулна в мрежата зад него - 0:1.

Играчите на Катаня обаче изглежда не мислеха да се предават и в 64-ата минута Гонсало Берхесио овладя една топка в наказателното поле и пусна остро центриране успоредно на голлинията, но в последния момент защитник изчисти. Три минути по-късно обаче аржентинският нападател се превърна в антигерой след като получи червен картон за удар с лакът в лицето на Джорджо Киелини.

Това като че ли окончателно предреши изхода на мача и до края събитията се развиваха основно пред вратата на домакините. В 73-ата минута Тевес отправи далечен удар над напречната греда. След това в 75-ата минута Пирло опита своя специалитет от фаул, но Андухар с прекрасна намеса спаси. Малко след това и Артуро Видал опита доста неточен удар, а Тевес направи още един сериозен пропуск сам срещу вратаря в 86-ата минута.

С тази победа Ювенутс си върна преднината от 14 точки пред Рома на върха в класирането, като вече има 78 и направи нова сериозна крачка към титлата. Катаня пък остава на дъното на таблицата с 20 точки и изостава на 4 от спасителната 17-та позиция.