Стоук разби Астън Вила за първата си победа като гост от август насам

Астън Вила допусна тежко поражение с 1:4 от Стоук Сити на своя "Вила Парк". Домакините поведоха с попадение на Кристиан Бентеке в самото начало, но до края на първото полувреме "грънчарите" вкараха три безответни гола чрез Питър Одемвинги (32'), Питър Крауч (26') и Стивън Нзонзи (42') и решиха всичко в своя полза. В последната минута Джеф Камерън довърши бирмингамци с четвърти гол. Това бе първа победа на Стоук в Премиър лийг  като гост от месец август насам.

Българското крило на Астън Вила Александър Тонев отново не бе в групата на своя отбор.

Още в петата минута домакините поведоха в резултата след хубава многоходова атака, в края на която Бертранд намери Делф по левия фланг, а халфът на бирмингамци върна от аутлинията към Бентеке, който с мощен удар прати топката под напречната греда. Доброто начало на Вила с нищо не предвещаваше последвалите събития. До почивката Стоук наниза цели три гола, с които реши двубоя в своя полза. В 22-ата минута Одемвинги и Крауч комбинираха по перфектен начин, след което нигериецът провря топката под плонжа на Гузан. Четири минути след това самият Крауч направи обрата пълен. Питерс проби добре отляво, справи се с Вайман, след което намери своя съотборник около токата на дузпата. Крауч не сгреши от тази позиция - 1:2. В 42-ата минута Нзонзи покачи на 1:3 след грешка на Нейтън Бейкър и изстрел от границата на наказателното поле.

След почивката Гузан спаси много опасен изстрел на Одемвинги, а домакините така и не успяха да създадат нещо запомнящо се в предни позиции. В последната минута Джеф Камерън довърши Астън Вила с четвърти гол. Арнаутович проби по левия фланг и върна към Камерън, който от десетина метра оформи крайния резултат.

Стоук и Астън Вила заемат 10-о и 11-о място във временното класиране.