Фиорентина отдалечи Наполи от "вълците" (видео)

Отборът на Фиорентина излъга с 1:0 Наполи пред близо 50 000 зрители на “Сан Паоло” в мач от 29-ия кръг на Серия “А”. Единственото попадение реализира Хоакин в 87-ата минута с глава на празна врата, а от 38-ата тимът на Рафаел Бенитес игра с човек по-малко заради изгонването на Фаузи Гулам. Той фаулира откъсналия се сам срещу Хосе Рейна Марко Бакич. Въпреки намаления си състав домакините бяха доста по-активният състав на терена.

Двата отбора отпаднаха от Лига Европа през седмицата съответно от Порто и Ювентус, като днес беше репетиция преди предстоящия финал за Купата на Италия между двата тима този сезон.

Наполи търсеше задължителна победа, за да отдалечи “виолетовите” от себе си, като също така да се доближи до втория Рома. Петата загуба за този сезон в калчото остави "небесносините" на шест точки зад "вълците", които имат и мач по-малко.

С актив от 58 точки Гонзало Игуайн и компания имат преднина от седем пред четвъртия Фиорентина, който ще се бори до последно за третото последно място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Лошата новина за Винченцо Монтела е контузията на Марио Гомес в 72-ата минута, когато напусна принудително поради травма в лявото коляно. Неговата смяна Алесандро Матри първо пропусна на два пъти да открие, но след това участва в атаката на победния гол.

Резервата на домакините Дрис Мертенс, който влезе в 76-ата минута пък напусна след осем минути на терена, тъй като обърна много лошо глезена си и притесни тифозите на Наполи.