"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Атлетико превзе върха след успех в Севиля (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид временно се изкачи на първото място в Примера дивисион след победа с 2:0 като гост на последния Бетис в двубой от 29-ия кръг. Габи Фернандес (59) и Диего Коща (63) отбелязаха след червен картон на Брайън Родригес (55). Така "дюшекчиите" се изравниха по точки с Реал Мадрид, но имат предимство в директните мачове. По-късно тази вечер е големият дуел на "белите" срещу Барселона.

Габриел Калдерон и Диего Симеоне тръгнаха на надлъгване с идентични схема - 4-4-2. Раул Гарсия се появи като втори нападател до Диего Коща в "червено-белия" лагер. Брайън Родригес пък партнираше на Хорхе Молина в състава на домакините.

Първият удар отправи Хуанфран от Бетис в третата минута, но топката не уцели вратата. В петата Раул Гарсия стреля в крак на бранител и спечели корнер. В осмата отново той не беше точен след пас отляво на Филипе Луиш.

В 23-ата гостите от "Висенте Калдерон" бяха ощетени, след като не беше зачетено попадение във вратата на Антонио Адан. Диего Коща опъна мрежата, но неправилно беше вдигнат флаг за засада. Иначе новонационалът на Испания разстреля бившия вратар на Реал Мадрид с висок шут. В 27-ата в игра се появи грешникът от Ноно, който пропусна решаваща дузпа срещу Севиля в четвъртък вечер. "Зелено-белите" привърженици аплодираха номер "8", окуражавайки го по страхотен начин.

В 47-ата Хуан Карлос пропусна да открие резултата след хубава контра за севилския тим. В 55-ата Брайън Родригес получи втори жълт картон: първият беше за груб фаул срещу Диего Годин, а вторият - за игра с ръка. Две минути по-късно гостите от "Висенте Калдерон" успяха да вкарат. Капитанът Габи Фернандес се разписа със страховит фронтален шут.

В 59-ата Диего Коща сбърка при паса при удобна възможност за втори гол. Атлети бързо реши спора с втори гол. Коке изведе Коща сам срещу Адан и стрелецът не сгреши с 24-ия си гол в Ла Лига. До края интрига нямаше и емоциите бяха доста по-малко.