Тотнъм си върна петото място след драматичен обрат срещу Саутхамптън (видео)

Тотнъм стигна до драматичен обрат и успех с 3:2 над Саутхамптън на "Уайт Харт Лейн", като победното попадение за "шпорите", които изоставаха с 0:2, дойде в добавеното време. Джей Родригес (19') и Адам Лалана (28') дадоха аванс на гостите, но с два гола на Кристиан Ериксен (31' и 46') Тотнъм навакса изоставането си, а Гилфи Сигурдсон донесе победата на лондончани в добавеното време.

Двубоят започна перфектно за "светците", които се възползваха от две груби грешки в отбраната на Тотнъм - и двете на Кайл Ноутън, и набързо поведоха с два гола. Първо - в 19-ата минута, Артур Боруц изпрати топката дълбоко в половината на "шпорите", топката прескочи Ноутън и стигна до Джей Родригес, който излезе сам срещу Лорис и стреля в далечния му ъгъл. В 28-ата минута Ноутън отново сгреши, след като не успя да овладее топката и я подари на Рики Ламбърт, който показа добър контрол, изчака достатъчно, след което пусна към Лалана. Последният завърши хладнокръвно - 0:2. В 31-ата минута Кристиан Ериксен върна едно попадение. Този път грешката бе на бранител на Саутхамптън - в случая Клайн, който не успя да се справи с едно центриране отдясно. Ериксен се възползва и отблизо прати топката в мрежата на Боруц.

До почивката Лалана и Ерискен пропуснаха по едно положение за двата отбора.

В самото начало на втората част домакините стигнаха до изравнително попадение. Солдадо отне от Ловрен, който претендираше за нарушение на нападателя. Испанецът центрира успоредно на голлинията, а Ериксен засече отблизо - 2:2. Домакините подложиха своя съперник на натиск в търсене на победното попадение. Шадли и Ериксен пропуснаха добри възможности, но логичното се случи в добавеното време, когато резервата Гилфи Сигурдсон донесе победата на Тотнъм след страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

С днешния успех "шпорите" се върнаха на пето място във временното класиране с 56 т. Саутхамптън е на девета позиция с 45 пункта.