Нокаутираха Интер в последната секунда след три греди на "нерадзурите" (видео)

Миланският гранд Интер допусна изненадваща загуба с 1:2 от Аталанта в най-интересния мач от следобедните битки от днешния ден в Серия "А". Футболистите на Валтер Мадзари, които са в битката за еврозоната и имаха нужда от три точки, за да не загубят позиции, отстъпиха с гол в 90-ата минута. В герой за "бергамаските" се превърна Джакомо Бонавентура, който първо даде преднина на своите в 35-ата минута, а след това донесе трите точки в края. Мауро Икарди пък бе точен за домакините само 60 секунди, след като гостите поведоха с 0:1 на "Джузепе Меаца".

През първата част играчите от Бергамо започнаха по-добре, като веднъж Ханданович и веднъж гредата ги спряха от гол. През второто полувреме обаче Интер удари цели три греди, докато търсеше победен гол, като последната бе в 88-ата минута.

Първото чисто положение в срещата бе за Аталанта. Самир Ханданович обаче спаси вратата си в 14-ата минута с отличен рефлекс, когато Лука Чигарини отблизо стреля силно.

Херман Денис с глава в 17-ата минута пък удари горната греда на вратата на домакините след центриране отляво на Джакомо Бонавентура. Мауро Икарди, който водеше атаката с Родриго Паласио на "нерадзурите", пропусна да даде преднина на Интер. Младокът се откъсна сам срещу вратаря, но докато реши да стреля или подава на своя съотборник
Андреа Консили
изби. В 35-ата минута след грешка на Уго Кампаняро и светкавична контраатака Бонавентура с плътен удар от 15 метра прати топката в мрежата.
Буквално минута по-късно Икарди изравни с красив гол, който е негов четвърти за този сезон.
След почивката Интер започна по-активно и в 53-ата минута страховит удар на Фреди Гуарин бе спрян от горната греда. Шест минути по-късно Паласио с глава също бе близо до гол, но този път дясната греда спаси Консили. Натискът на домакините продължи, но чисти голови положения липсваха до 86-ата минута. Тогава при една от малкото атаки на гостите Франко Бриенца от пет метра пропусна да даде нова преднина на "бергамаските".
Секунди по-късно Джонатан проби отдясно и технично прехвърли Консили, но топката за трети път удари гредата на Аталанта. Коженото кълбо попадна в Икарди, който от два метра на празна врата стреля, но Кристиан Раймонди изби в корнер. Бившият играч на Ювентус
Марсело Естигарибия
спечели фаул в 90-ата минута, а при центрирането Бонавентура попари Интер с втория си гол в мача и общо пети тази кампания.
Буквално в последната секунда на триминутното продължение Ернанес изведе Юто Нагатомо, който вместо да стреля потърси подаване и сгреши. Това означаваше четвърта поредна победа за момчетата на Стефано Колантуоно, които втора поредна година си тръгват с трите точки от Милано след мач с Интер. Миналият сезон хеттрик на Денис и отново Бонавентура донесоха успеха с 4:3, а в последните пет мача между двата клуба интеристите имат едва две точки.
Поражението днес е под №6 за Интер от 29 кръга, като тимът остана на пето място с 47 точки на 11 от третия Наполи, който има мач по-малко. Аталанта пък вече е на осмо място с 40 точки след 12-ия си успех този сезон.