Червената мъка на "Тича" продължава - ЦСКА пропусна да "убие" трети съперник в 90-та минута (видео+галерия)

Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от 28-ия кръг на "А" група, което удължи черната серия на армейците във Варна на шест години без победа. За нулевото равенство повече трябва да съжаляват моряците, които в 74-та минута изпуснаха дузпа, след като Бакари нацели левия страничен стълб.

Това можеше да им струва доста скъпо, тъй като в даденото от рефера продължение на мача Тони Силва изпусна невероятно положение, неуспявайки да вкара с глава от 5 метра.

Ако португалецът бе реализирал, това щеше да е трети успех за армейците от началото на пролетния полусезон след тези срещу Черноморец и Левски, който е осигурен с гол в 90-та минута.

ЦСКА не би във Варна за шеста поредна година+20От своя страна червените, които бяха подкрепяни от 3500 свои фенове, повече търсеха победата, но трудно създаваха сериозни опасности пред противниковата врата.

През първия четвърт час играта бе равностойна и се водше предимно в центъра на терена. Двата отбора се отчетоха с по един изстрел от далечна дистанция на Бергонси и Гъргоров, които не застрашиха вратарите Мболи и Китанов.

В 16-та минута моряците сътвориха невероятно меле в наказателното поле на ЦСКА, но в крайна сметка не успяха да се възползват от объркването в червените редици.

В 37-та минута Чочев стреля от 20 метра, но Китанов спаси. Малко преди тази ситуация моряците претендираха за дузпа за игра с ръка на Ивайло Чочев след силен шут на Бакари, но реферът прецени, че топката е ударила в хълбока червения халф и остана безмълвен.

ЦСКА не би във Варна за шеста поредна година+20В 39-та минута добър изстрел на Емил Гъргоров профуча покрай десния страничен стълб на домакинската врата. Това бе последното по-сериозно положение, ако въобще може да се говори за такива, през първата част, която логично завърши 0:0.

Втората част започна със сериозен пропуск на ЦСКА. Иван Стоянов получи отличен пас директно от Райс Мболи в 52-та минута, откъсна се от отбраната на домакините, нахлу в наказателното им поле и стреля по диагонал, но не уцели вртата на Китанов. Това бе най-сериозното положение за гол до този момент в мача.

ЦСКА не би във Варна за шеста поредна година+20Само 120 секунди по-късно Апостол Попов центрира отдясно, но изстрелът с глава на Милисавлевич излезе в аут.

Черно море отговори с коварен изстрел с глава на Кирил Котев в 64-та минута, който Мболи с мъка изби в корнер.

В 74-та минута Черно море получи право да изпълни дузпа за изключително спорно нарушение на Менди срещу Бакари. Зад топката застана потърпевшият състезател на моряците, но изстрелът му срещна левия страничен стълб. Последва добавка на Коконов, но слабият му шут бе изпуснат от Мболи и топката отново се върна в играча на варненци, който не очакваше този подарък и пропусна да вкара на празна врата.

ЦСКА не би във Варна за шеста поредна година+20До края на мача армейците натиснаха домакините в собствената им половина, но отбраната на моряците успяваше да се справи с многобройните центрирания от двата фланга. Въпреки това в даденото от рефера четириминутно продължение на срещата пред резервата Тони Силва се откри невероятен шанс да донесе победата на своя отбор. Мартин Петров центрира великолепно отдясно към непокрития португалец, който бе на пет метра пред голлинията, но той не уцели добре топката с глава.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg